databáze 106255 vůní od 8073 značek a 1478 parfumérů

Arctic Jade Agonist

Arctic Jade
značka: Agonist
parfumér: Pellegrin, Fabrice
rok: 2011
určení: pro ženy
hlava: brazilský pomeranč, bílá frézie, brusinky
srdce: absolut z egyptského jasmínu, bílý cedr, ylang-ylang z Komor, maliny
základ: indický santal, mošusové semínko, bourbonská vanilka, indonéská pačuli
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
blackviolet (24.5.2019 )

Sladce mentolové sněhové vločky, které studí na kůži. Rozpouští se ve vychlazeném krému z vanilky a květinově ovocné pomerančové směsi. Když se směs napění, přidá se do ní pačuli, pudr a mošusové semínko, promění se v pěnu do koupele.

Avatar
andry (12.4.2015 )

Na papírku mi připadla taková modrozeleně chladivá, přesně jako název, asi jako když máte (méně sladké) ledové bonpari a kápnete k nim kapku citronu pro osvěžení. Na kůži ovšem překvapila, vzít to stručně, napíšu Eau de Shalimar haute couture. Ta podoba se mi tam skutečně jeví – sladký citron (sladší než EdS), vanilka (neshalimarovská), špetka průsvitného kouře (rozhodně výraznější než v EdS) a dál už to, čeho si v EdS nevšimnete.

Krystalky cukru o hrubosti krupice pomalu tají ve sladké citronové šťávě na čerstvě nakrojeném plátku, ten citron není prakticky vůbec nakyslý, hustý vanilkový krém, co skoro neodkápne, a do toho květiny – napůl suchá růže, jejíž okvětní plátky vítr rozfoukal v divokém víru spolu s tím kouřem, sladce aromatickým jako z vodní dýmky, pár čerstvých rozmačkaných a zapudrovaných malin a ztěžklé exotické dusno máslovo-gumového ylangu ve skleníku. Jako zatím všechny Agonisty vůně mnohovrstevnatá, bohatá, sytá.

Avatar
wendulka (31.1.2015 )

Už z názvu je patrná inspirace arktickými ledovci. No překvapující je a v tom musím dát za pravdu andry, že u rozprašovače dost připomíná Eau de Shalimar. Už po nástřiku se ovšem ukazuje, že toto nemá s Guerlainem co dělat a dokonce se drží i tématu.

Jiskřivě svěží citrusy a ostře kyselými brusinkami a lehce indolickým jasmínem by totiž s trochou fantazie mohli představovat mrazivě slunečný den. A chladně svěží sladká máta s kovovými tóny a kyselými malinami už opravdu působí jako taková ledová kra.

Snažíme se sice zahřát menší dávkou "mýdlového" ylangu, ale raději pokračujeme studenou krajinou dál a pod nohama nám křupe sníh (neustupující chladná mátová svěžest a nadýchanou "pudrovou" vanilkou, která sama o sobě připomíná tu z Eau de Shalimar). Rozhodně je to jedna z nejzajímavějších "svěženek" s velmi dobrou výdrží, jakou jsem zatím měla příležitost poznat.