databáze 116886 vůní od 8394 značek a 1581 parfumérů

Arbolé Arbolé Hiram Green

Arbolé Arbolé
značka: Hiram Green
parfumér:
rok: 2016
určení: unisex
hlava: pačuli
srdce: cedrové dřevo, santalové dřevo
základ: vanilka, tonka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
alibi (19.9.2019 )

Úvodní nádech Arbolé je matoucí, skoro až zeleně mentolový. To, že za tím vším stojí pačuli, vám dojde teprve později. Je tu zpracované neuvěřitelně pěkně. Je zelené stejně, jako je zelená tekutina ve flakonu. Zelené jako jehličí stromů, které se při bližším pohledu mění na listí. Svěží a odtažité, přitom sladce blízké. Vlhké, ale zahřáté sluncem. Santalové dřevo v závěru postrádá pro mne nepříjemnou mléčnost, je vysušené, hořké, krásné. Druhé místo po Slowdive na mém žebříčku a první u mé dcery.

Avatar
ModestMourek (19.3.2019 )

Povedená vůně. Nasládlé vlhce zemité pačuli vykazující svěží podtóny přechází přes medové květiny na sametové až krémové dřevo oslazené tonkovými boby. V chladu mi úvod připomněl parfém English Fern (Penhaligon's), ovšem při pokojové teplotě byla podobnost tatam. Výdrž přesáhla 4 hodiny.

Avatar
blackviolet (30.3.2017 )

Arbolé, arbolé, seco y verdí. (Tree, tree, dry and green.)
Hiram Green opět dokazuje, že i z přírodních ingrediencí se dá udělat originální a dobrá vůně. I v této pačuliovce, která dostala svůj název podle stejnojmenné básně Federica Garcíi Lorcy, příjemně překvapil. Pačuli je totiž úplně jiné než jak ho známe, není zemité, dřevité a vůbec ne zatuchlé, je to svěží zelené pačuli, dokonce trochu pudrové a sladce květinové. Že by sem Hiram přidal nějaké medové kvítky? Kdoví. Co sem ale přisypal určitě, je koření, hlavně hřebíček a trochu skořice. Do základu doplnil santalové dřevo a krémovou mandlovou tonku, která s vanilkou, ambrou a troškou suchého zakouřeného dřeva pačuli krásně doplní. Vzniklo tak hebké, krémové a balzamické pačuli s dobrou projekcí a velmi dlouhou výdrží. A já se těším, co pro nás Hiram připraví příště.