databáze 126594 vůní od 8705 značek a 1652 parfumérů

Aqua Sextius Jul et Mad

Aqua Sextius
značka: Jul et Mad
parfumér: Zarokian, Cécile
rok: 2014
určení: unisex
hlava: bergamot, mandarinka, pomeranč, grep, čaj, mimóza
srdce: mořské tóny, bílé květiny, fík, borovicové jehličí
základ: labdanum, ambra, cedr, guajakové dřevo, větvičník, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
viktorka_od splavu (31.8.2017 )

první dojem - čistokrevný Pitralon.
máta trochu štípající v nose. sůl. borové jehličí na slunci.
koření...
hřejivý pocit jako když položím hlavu na mužskou hruď
a ke konci už jen... pánská voda po holení, už ne pitralon, nějaká luxusní, krásná, ale prostě pánská.
ovšem stejně je to pro mě luxusní vůně a 2ml vzorek jsem spotřebovala ve chvílích kdy jsem tak trochu potřebovala "nosit kalhoty":-)
všem komu lehounce pánské vyznění nevadí můžu vřele doporučit.. a nebo vlastně... komukoliv:-)

Avatar
andry (08.2.2017 )

Jako zurčící potok. Jako čerstvá máta a kostky ledu ve sklenici z čirého skla, na jejíchž stěnách se zachytávají maličké bublinky, když do ní přihodíme plátek citronu. Jako orosená tráva, mladá a svěží, na samém začátku léta. Jako vlahý stín stromů u vodopádu, jako ta skála, z níž padá dolů, kam sluneční paprsky obtížně nacházejí cestu.
Velmi osvěžující slaně bylinná vůně, kterou od nekonečné svěžesti na úrovni pánského sprchového gelu v reklamě se sportovcem velmi příhodně dělí balzamicko-dřevitý základ, který vůni nenápadně prohřívá, oslazuje. Ale bez něj – bez něj by byla ztracená. Ozvláštněna fíky, ještě zelenými, nedozrálými. Skutečně evokuje vodu a na léto musí být výborná.

Avatar
michaela (24.11.2016 )

Aqua Sextius: kdeže som ťa už stretla? Nedávno, včera, pred rokom, pred desiatimi rokmi ba aj dávnejšie.
Už to mám.
Acqua di Giò pour Homme.
Úžasná podoba, v tom najlepšom zmysle slova.

Avatar
Tassia (21.10.2015 )

Moju predstavu o Provence tento parfém vystihol dokonale. Hravá a bezstarostná, dookola samé voňavé bylinky, citrusová limonáda na stole, trocha ľadu, svieži vánok s borovicovým ihličím, na zahustenie pižmo s drievkom a ambrou. Präzdniny na provensálskom vidieku, bezstarostné detstvo a radosť. Ako u všetkých vôní tejto značky, použité sú vyberané suroviny, vážené veľmi starostlivo pre dokonalý výsledok. Je to veľmi, veľmi príjemné.

Avatar
wendulka (12.6.2015 )

Název vůně v sobě skrývá latinské označení pro jihofrancouzské město Aix-en-Provence, které se už za dob starověkého Říma proslavilo svými termálními prameny a i dnes patří k oblíbeným turistictickým cílům. A proč právě inspirace tímto místem? Julien a Madalina, majitelé značky Jul et Mad, se tu totiž brali.

A pokud jde o mě, povedlo se vytvořit perfektní obraz odpoledne, stráveného ve venkovní restauraci kdesi ve středomoří, kde jste si právě objednali sklenici ledového zeleného čaje. Ozdobili vám ji po jednom kolečku citrónu a nasládlé šťavnaté limetky a pro větší osvěžení vám do něj přihodili i pár lístečků chladivé máty.

K tomu před vás na stůl z hladkého cedru postavili misku mléčných fíků. Vlasy vám čechrá mořský vánek (slaný podtón), zatímco se vystavujete ambrovým slunečním paprskům. Slyšíte uklidňující šumění vody v kamenné fontáně (směs vodních a pudrových tónů), která zkrášluje zdejší prostředí stejně jako pár stromů obrostlých navlhlým mechem.

Kromě toho má velmi dobrou výdrž, i intenzita se mi zdá tak akorát. Aqua Sextius v podání Cécile Zarokian se tak pro mě osobně právem řadí k těm nejzdařilejším fíkovkám, jaké mi dosud přišly pod nos a já tak konečně vím, čím nahradím Ramónovu Pure Mariposa, až mi jednou dojde.