databáze 129930 vůní od 8873 značek a 1676 parfumérů

Aqua Allegoria Pera Granita Guerlain

Aqua Allegoria Pera Granita
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2016
určení: pro ženy
hlava: grapefruit, citrón, bergamot
srdce: hruška, vonokvětka, pomerančový květ
základ: mech, bílé pižmo, cedr
Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
slniecko (18.7.2017 )

Ani neviem, prečo sa mi pod ruku dostala až teraz. V podstate ma pomerne prekvapila, hrušku som si na leto nevedela celkom predstaviť, pod hruškou si predstavujem niečo pomerne husté, skôr sladko-ovocné. Toto je nežno-chrumkavo-čerstvé, prirovnala by som to k Nashi hruškám. Osmantus s pomarančovým kvetom a bielym pižmom tomu vytvárajú nežný vankúšik.

Avatar
domenica (19.3.2017 )

Kilo zralých hrušek, 160 gramů práškového cukru, šťáva a kůra z jednoho většího citrónu a voda. To jsou ingredience pro přípravu pravé  italské hruškové granity, neboli ledové tříště. Granita, jako osvěžení do horkých letních dní, mě osobně vlastně nikdy dvakrát neoslovovala. Moc ledové, moc vodové, moc kyselé. Raději mám zmrzlinu. Nejlépe smetanovou.

Aqua Allegoria Pera Granita (hrušková granita) ale nabízí trochu víc. U mě sbírá první body už jen tím, že v ní po několika letech nedominují složky jako zelený čaj, jasmín nebo zelený čaj s jasmínem. Ke slíbené a očekávané svěžesti citrusů a k tónům nasládlé hrušky se velice brzy přidá vůně čerstvě rozkrojeného kiwi a zralých meruněk a broskví. Počáteční citrónová a grepová jiskřivost je tímto ovocem utlumena a vzniká tak překvapivě příjemný a hezky barevný akord, vyvolávající vzpomínku na... pytlík s bonbóny.

Thierry Wasser ale naštěstí zabránil tomu, aby toto bonpariové intermezzo vyznělo ulepeně, přeslazeně a uměle. To jsou další body k dobru. Vůně si drží svou ovocně-květinovou a hravou atmosféru za pomoci velmi jemně podaného pomerančového květu a osmanthu s meruňkovým a broskvovým podtónem.  Téměř nesladký, pižmově-dřevitý základ mi zdánlivě připomíná vůni Nuit d´Amour z řady Les Parisiennes.

Pera Granita je pohodlná a nekomplikovaná vůně. Má asi 3 hodinovou výdrž (na oblečení delší) a drží se spíš u těla. Trochu svěží, trochu sladká, trochu ovocná, trochu pižmová a hezký barevná.

(23. března 2016)
Celá recenze, včetně fotografií je na blogu Guerlainde:
http://guerlinade.cz/2016/03/23/guerlain-aqua-allegoria-pera-granita/

Avatar
zdensy (12.3.2017 )

Hruško-grepové šampáňo. Na letní tričko, veselé a nenáročné.

Avatar
jerry (01.9.2016 )

Pižmem oslazená šťáva z červeného grepu, s trochou nasládlé svěží zeleně, doplněné štědrou porcí ledové ranní rosy. Jen ta hruška se přede mnou schovala. Celkově je taková "červenobonparová", lehká, svěží, neulepená...prostě veselá letní vůně. A kvituju velice solidní výdrž. Typově je podobná AA Grosellina.

Avatar
Chantal (06.6.2016 )

Skutečně barevné bonpari. Převládá hruška, ale vše je tak trochu moc sladké a rychle se to ztratí. Pera Granita je pro mě bohužel zklamáním.

Avatar
wendulka (02.5.2016 )

Už od AA Gentiany hledám další podobně výbornou hruškovou vůni a od AA Mandarine Basilic další Aqua Allegorii na léto, takže jsem se na tuhle vůni docela těšila. První, čím mě výrazně překvapila, to jsou přírodní citrusy s jiskřivou svěžestí v podobě nakrájených plátků citrónu a grepu, lehce poprášené práškovým cukrem, které plavou v ledové citronové limonádě s bublinkami. Druhé překvapení se konalo se samotnou hruškou.

Nevadí mi, že je cukrová a kompotová, to byla koneckonců i v AA Gentiana, jenže ona mi tady vydrží ještě kratší dobu, jelikož už po pár vteřinách začne splývat s přezrálým kiwi a osvěžujícím pomerančovým květem a vytvoří dojem sice barevných a neulepených bonpar na mechovém podkladu a je po hrušce. A díky mojí kůži je do půl hodiny i po barevnosti a zůstane jen pomerančové aroma v obláčku bílého pižma s vzdušným cedrem.

Avatar
Mitzi (08.4.2016 )

Hruška, vonokvětka, pomerančový květ... moje TOP složky pohromadě, to nemohlo dopadnout špatně.
Je optimisticky barevná, ano, budete cítit i ovocné bon pari ;-), ale vůbec není ulepená. Chválím neskutečnou výdrž, na oblečení až 12 hodin! Nejvhodnější na jaro, nositelná kdykoli.