databáze 134890 vůní od 9133 značek a 1721 parfumérů

Aqua Allegoria Orange Magnifica Guerlain

Aqua Allegoria Orange Magnifica
značka: Guerlain
parfumér: Guerlain, Jean-Paul
rok: 2005
určení: pro ženy
hlava: bergamot, klementinka, kalábrijský krvavý pomeranč
srdce: jasmín, neroli
základ: ambra, mandle, cedr

výroba ukončena

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Dalia (07.3.2020 )

Pomerančové mýdlo …
Nejdřív to voní sladce a svěže zároveň, trochu bonbonkově, ale velmi rychle začnou vystupovat nahořkle mýdlové tóny a mé očekávání osvěžující letní polívačky bere za své.
Vcelku jednoduchá ovocně mýdlová vůně, ovšem i s malou porcí elegance.

Avatar
alibi (19.9.2019 )

V Pamplelune jsou nejvíce cítit grep, citron a cukr. Takže "Velkolepý pomeranč" jsem si představovala jako pomeranč a cukr - čili pomerančovou cukrovou vatu, nebo pomerančové kyselé bonbony. Taková vůně by se mi líbila. V Orange Magnifica však kromě nich je na mé kůži i velmi výrazně cítit neroli, které mohu jen v některých vůních. Tady mi bohužel dost překáží. Nezachrání to ani milé hladké mandlové mýdélko v základu. Co se však vůni nedá upřít, že je i přes tu sladkost díky nahořklému neroli v létě docela osvěžující, díky "mýdélku" je neulepená, a na řadu AA má slušnou výdrž.

Avatar
jerry (13.5.2018 )

Citrusová kůra - hladká, neostrá, nasládle dřevitá - do které se jemně prolíná velmi jemné květinové mýdélko. Po rozvonění navíc nastoupily nesladké mandle s cedrem. A v kombinaci s jemným mýdlem je to zajímavá, originální, ne-svěženková, bohužel i ne-sehnatelná....anebo spíš těžko sehnatelná.

Avatar
daniela (15.9.2017 )

Pomerančová vůně. Voní jako oranžové želé a tvrdé pomerančové bonbóny, je to živá, příjemná vůně. Asi po půlhodině se objeví vůně tabáku - trochu jako z plechové krabičky Amfora, kterou měl děda - a za chvíli zase zmizí. Po rozvonění mírně zmýdlovatí - žádný jelen nebo aldehydy, spíše pomerančové mýdlo s květinovým nádechem neroli a jasmínu. Lehce drhnoucí tón, který vůni chvílemi doprovází, je mandlový, jako by se mezi pomerančový drops zatoulaly i sladké mandle.