databáze 142566 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

APOM pour Femme (Eau de Parfum) Maison Francis Kurkdjian

APOM pour Femme (Eau de Parfum)
značka: Maison Francis Kurkdjian
parfumér: Kurkdjian, Francis
rok: 2009
určení: pro ženy
složení: tuniský pomerančový květ, cedr, ylang-ylang
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
alibi (12.9.2017 )

APOM je zkratkou pro "a part of me" - část mě. Tu část, kterou chcete dát na odiv světu. Je to květinová vůně s lehce orientálním nádechem. Dominuje v ní pomerančový květ, posléze se propojí s vůní cedru. Nejprve je květ lehounký a zdá se mi, že probleskují i špičky citrusových tónů. Poté se s cedrem zaobluje a získává medový nádech (ylang-ylang). V téhle fázi u mě nastupuje lehce živočišný tón. Výdrž i projekce skvělá. V létě bych ho nosit nemohla, vzhledem k mému rozporuplnému vztahu k bílým květinám. Ale na zimních procházkách mi byl výborným společníkem.

Navonět se je jako vysypat hladké dřevěné korálky z kouzelné krabičky. Spolu s nimi se vyprostí ze sevření šesti stěn Duch Pomerančového Květu. Korálků si zprvu moc nevšimnete, protože vás upoutá džinova vůně. Pomerančový Květ se vznáší nad korálky, radostně si hraje s vánkem a těší se z jasného letního nebe. Potom se mu ale po dlouholetém společníkovi z krabičky začne stýskat. Sletí dolů a korálky pomalu sbírá ze země. Jeho vůně se proplete s vůní dřeva. Džin pečlivě hledá, aby žádný z korálků v náhrdelníku nescházel. To už nebe zlátne západem slunce a on se musí vrátit zpět. A i když odplyne, ještě po něm zůstane slabá medová stopa a pylový poprašek.

Avatar
andry (02.4.2016 )

Počáteční hořký pomerančový květ doplněný mýdlovým neroli mi svou lehkou stopou kadidlové štiplavostí něco hodně připomínal. Chvíli mi trvalo se dovtípit: Tauerova Orange Star. Kadidla je zde samozřejmě podstatně méně.

Vůně zpočátku působí poněkud neosobně, čistě, odtažitě. Postupně však začne sládnout a prolínat se pudrovou vanilkou a bílým pižmem. Zjemní, zkřehne. Jako když někoho poznáváte blíže - postupně odhalujete všechny ty vrstvy pod skořápkou, všechny drobné citlivé nuance jeho nitra, a vidíte, že není takový, jak působil, že je to jenom ochranná zeď před okolím.

A když si už myslíte, že ho znáte, jeho křehké já, přijde exotická, hutná a opojná vůně ylangu a prodchne celou kompozici takovou intimní tíhou. Pod povrchem se toho skrývá ještě mnohem, mnohem víc. Spíš tušený než patrný cedrový základ dodá hloubku.

Ztracení v té vůni jste už dávno, to víte. A chcete poznat každé její zákoutí, světlejší i temnější. Nikdo vás nevaroval, že vás tak pohltí.

Avatar
Evanilla (25.3.2016 )

A Part of Me... A part of oneself to leave with others. Část mě, kterou zanechávám v Tobě. Myšlenka tak krásná a čistá, že kdyby samotná vůně byla z poloviny taková, bude to zásah.

A zásah to je...

Je spousta opěvovaných nikových vůní, které jsou krásné, ale jsou natolik zvláštní, že je obtížné je pak běžně nosit. A pak jsou vůně také krásné, ale jakoby samozřejmé. A taková je "APOM". V úvodu je sice ještě trochu nesourodá - tu se snaží prosadit zelený čaj s citrónem a s jasmínem, tam zas vykoukne nesměle jeden osamocený kosatec a nad tím se vznáší obláčky sladkého květinového pudru. Ale počkáme-li chvíli, vše se zklidní do okouzlující kombinace nejjemnějšího ylangu a krémového pomerančového květu. Žádné tropy. Žádná pláž. Ani květinářství. Na všechno zapomeňte. Jen zlatá a bílá. Zlatá a bílá aromaterapie. Naprosto vyrovnaná. Jsem si jistá, že skutečné složení vůně obsahuje víc než jen tři oficiálně odtajněné složky, ale to je úplně jedno. Podstatný je totiž pocit, dojem, který zanechává - hebká, krémová, přirozeně krásná a pohodlná. Ať už pro slavnostní příležitost, nebo jen tak... Analgetikum pro křehké a neutěšené stavy duše. A pokud je vaše duše spokojená, pak si představuji, že s "APOM" se musíte dostat do stavu naprosté blaženosti!

Čistá myšlenka, čistá vůně a... čistý zásah.

Avatar
wendulka (25.8.2015 )

V téhle vůni se Francis údajně snaží zprostředkovat část sebe, část svých libanonských kořenů. Inspirací se mu stalo vyprávění jeho babičky a jeho vlastní cesta touto zemí, vzpomínky na kvetoucí pomerančovníky a cedr, jakožto národní symbol Libanonu. A v podstatě ano, vůně je lehká, osvěžující a svým způsobem i minimalistická.

Pomerančový květ je zde zpočátku nesladký, spíš nahořklý, se zelenými lístečky a větvičkami. Ylang v něm je krémově mýdlový a dokonce tipuji i zapomenutý kvítek slunečného jasmínu z Promesse de l´Aube. Obojí však velmi rychle mizí a zůstává jen ten pomerančový květ a přece jen malinko zesládne a uloží se na lůžko z průsvitného až vzdušného cedru, vystlaného nadýchaným pudrovým pižmem a dokonce i ždibíčkem marshmallow. I když spíš jako nikovku bych si takhle představovala nějakou variaci na Aqua Allegorii.