databáze 143797 vůní od 9528 značek a 1814 parfumérů

Antico Caruso Profumum Roma

Antico Caruso
značka: Profumum Roma
parfumér:
rok: 2001
určení: unisex
složení: ambra, pomerančový květ, mandle, santal
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
blackviolet (19.4.2019 )

Vůně pro italského gentlemana, na opálené tváři pěstěné strniště, bílá lněná košile splývající ležérně přes letní kalhoty a nohy naboso v mokasínech z přírodní kůže. Sedí u šálku espressa před kavárničkou ve stínu starého kamenného domu a jeho vůně je citrusově a bergamotově svěží s dotekem bylinek a pomerančového květu, čistá luxusním mýdlem, jemná sladkým mandlovým pudrem a zároveň mužně dřevitá.

Avatar
wendulka (28.3.2016 )

Zírala jsem jako blázen, když jsem si na luckyscentu přečetla, že tahle vůně byla údajně inspirovaná atmosférou staromódního holičství s vykachličkovanou podlahou a koženými sedačkami. Kde by se tam podle složení vzalo? A hle, ono tam po nástřiku opravdu je. Přesněji řečeno úvodní kombinace větrového anýzu, šalvěje, chladivé levandule a citronového mýdla šikovně ve mně osobně vyvolává představu pěny na holení, břitvy, přejíždějící po pánské kůži a pánské kolínské.

A musím potvrdit i tu příbuznost s Gaultierovou Le Mâle, zmiňovanou v recenzích, jakmile se po rozvonění přidá osvěžující nesladký pomerančový květ jen s tím rozdílem, že tady náš pán na holení dostane za odměnu našlehaný sníh, obsahující na jemný prach rozemleté mandle. A sedačka, na níž sedí, není kožená, ale dřevěná.