databáze 112190 vůní od 8271 značek a 1551 parfumérů

Angelys Pear Parfums de Nicolaï

Angelys Pear
značka: Parfums de Nicolaï
parfumér: de Nicolaï, Patricia
rok: 2020
určení: unisex
hlava: bergamot, citrón, posečená tráva, černý rybíz
srdce: hruška, růže, jasmín
základ: pačuli, větvičník, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (1)
Avatar
alibi (29.2.2020 )

Mám velmi ráda křehké hrušky Nashi. Když do nich kousnete, je to jako kousnout do melounu - hned máte plnou pusu sladké šťávy. Jeden strom nám roste na zahradě, a veřte, že džus z Nashi je úžasný :-) A přesně tak pěkný je úvod Angelys Pear, ve kterém opravdu cítím svěží hrušku, čerstvě rozkrojenou, šťavnatou, jemně sladkou. Vynikne i trpkost a svíravost její tužší slupky a na stopce se jí na jednom zeleném lístku ještě třpytí kapka rosy.

Vzápětí se k hrušce přidají květiny, především akvarelový jasmín. Květiny spolu s citrusy, zelení a mechem vytvoří dojem klasických osvěžujících kolínských. Posléze se citrusy i hruška vytrácí a vůně je více (neurčitě ovocně) květinově pižmová. Při prvním zkoušení Angelys Pear jsem si v této fázi mimoděk připomněla dojem, který ve mně vyvolala Gabrielle (Chanel). Nekomplikovaná a ležérně elegantní.

S bílým pižmem přichází fáze, kdy se stále nemohu rozhodnout, zda se vůně neblíží spíše k parfemaci pracího prášku. Osciluje mi na tak hraně. Na papírku se toto neděje, spíše na kůži. Jenomže potom, po celém dni (parfém má velmi slušnou výdrž) přijde fáze, kdy vůně ztratí dech, už nejde do prostoru a na kůži ji musím hledat. Ale to, co nacházím, je dokonalost sama. Krémová pižmová našlehaná mýdlová pěna... ne to není přesné. Je to jako přivonět k novorozenému miminku.