databáze 126594 vůní od 8705 značek a 1652 parfumérů

Angelys Pear Parfums de Nicolaï

Angelys Pear
značka: Parfums de Nicolaï
parfumér: de Nicolaï, Patricia
rok: 2020
určení: unisex
hlava: bergamot, citrón, posečená tráva, černý rybíz
srdce: hruška, růže, jasmín
základ: pačuli, větvičník, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
wendulka (25.2.2021 )

Souhlasím jak s alibi, tak i s euridike. V Angelys Pear najdete hrušku krásně křehkou a šťavnatě sladkou jako Nashi, tak i lehce otlučenou máslovku, které se rozkutálely v čerstvě posečené trávě spolu s bobulkami černého rybízu, no já v ní navíc mám i jednu moučnatou. To by nebyl až takový problém, kdyby mi pižmo v kombinaci s ovocnou růží a jasmínem nevytvářelo podobný avivážový tón čistě vypraného prádla jako např. v Carpe Diem, který kontrastuje se vzdušným mechovým základem chypre. Nicméně jsem rovněž toho názoru, že oslovit by mohla zejména nositelky vůní jako Gabrielle případně Chloé.

Avatar
teena-s (02.6.2020 )

Tak bych si přála osvěžující hruškový kompot ale ten cítím jen chvilinku,molekuly se rozprchnou do nakyslého prádlopižma s krystalky kyseliny citronové

Avatar
euridike (02.6.2020 )

"Zase má odřený kolena... PROČ má zase odřený kolena?!"
Jeho maminka se na mě otočila s lehkou výčitkou v hlase.
No jako bych za to asi mohla...

Jako bych mohla za to, že když za plotem uvidí hrušeň, tak se prostě rozhlédne, přeleze plot, pár spadlých plodů sebere a hodí mi je přes plot, jako by to nestačilo, vyšplhá se ještě mezi větve, natáhne se pro pár hrušek, co se mu pohupují nad hlavou, pak skočí dolů, koleny to trochu nešikovně vezme o kmen stromu - a tu to máme, odřená kolena jsou na světě.

Já pak večer sedím na parapetu otevřeného okna //což je jinak jeho specialita//, vychutnávám si krásně vyzrálou máslovku, lehce otlučenou a měkkou, protože spadlou, ty jsou nejlepší, za mnou jeden s hlavou skloněnou spokojeně zkoumá otlučené nohy, protože je to znak dobrodružství, které stálo za to...

ANGELYS PEAR je prostě hruška. Moc pěkná, přezrálá, máslová, sladká tak akorát, šťavnatá, tak nějak lehce zidealizovaná, jako klidný a bezstarostný letní večer, nad knížkami, u básní, se zpěvem ptačím nad hlavou, ruchem ulice tam někde venku, s volností a radostí někde tam uvnitř...

Avatar
blackviolet (26.5.2020 )

Tak takový typ ovocné vůně je i pro mě. Bez ulepených ovocných bonbónů a blíže nespecifikovatelných ovocných šťáv. Ovoce jen dodává počáteční svěžest a bezstarostnost letní přírodě, ve které je dominantní růže.
Bergamot s citronem je ponořený v čerstvě nakrájených zelených bylinkách a plátcích šťavnaté hrušky. Rybíz jen lehce ovane růži, jejíž okvětní plátky voní i po zralých hruškách z nedalekého sadu. Vzdušnost prostupuje celou vůní, zeleným lesním pačuli, sytým nasládlým jasmínem i čistě mýdlovým pižmem. Chce se nám vyběhnout na louku a nechat si vlasy rozcuchat tím letním povětřím s příslibem moře.
Prázdniny a letní lehkost bytí.

Avatar
Markys (12.5.2020 )

Osvěžující hruška plná sladké šťávy, osvěží, povzbudí a dodá energii do přicházejícího jara. Pak se vznášíte v oparu lehké ovocno- květinové vůně, která je vzpomínkou na bezstarostné chvíle . Vše se usadí do jemné a elegantní vůně.

Avatar
alibi (29.2.2020 )

Mám velmi ráda křehké hrušky Nashi. Když do nich kousnete, je to jako kousnout do melounu - hned máte plnou pusu sladké šťávy. Jeden strom nám roste na zahradě, a veřte, že džus z Nashi je úžasný :-) A přesně tak pěkný je úvod Angelys Pear, ve kterém opravdu cítím svěží hrušku, čerstvě rozkrojenou, šťavnatou, jemně sladkou. Vynikne i trpkost a svíravost její tužší slupky a na stopce se jí na jednom zeleném lístku ještě třpytí kapka rosy.

Vzápětí se k hrušce přidají květiny, především akvarelový jasmín. Květiny spolu s citrusy, zelení a mechem vytvoří dojem klasických osvěžujících kolínských. Posléze se citrusy i hruška vytrácí a vůně je více (neurčitě ovocně) květinově pižmová. Při prvním zkoušení Angelys Pear jsem si v této fázi mimoděk připomněla dojem, který ve mně vyvolala Gabrielle (Chanel). Nekomplikovaná a ležérně elegantní.

S bílým pižmem přichází fáze, kdy se stále nemohu rozhodnout, zda se vůně neblíží spíše k parfemaci pracího prášku. Osciluje mi na tak hraně. Na papírku se toto neděje, spíše na kůži. Jenomže potom, po celém dni (parfém má velmi slušnou výdrž) přijde fáze, kdy vůně ztratí dech, už nejde do prostoru a na kůži ji musím hledat. Ale to, co nacházím, je dokonalost sama. Krémová pižmová našlehaná mýdlová pěna... ne to není přesné. Je to jako přivonět k novorozenému miminku.