databáze 134890 vůní od 9133 značek a 1721 parfumérů

Angeliques Sous La Pluie Frederic Malle

Angeliques Sous La Pluie
značka: Frederic Malle
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 2000
určení: unisex
složení: andělika, jalovec, koriandr, pižmo, cedr
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
daniela (18.4.2018 )

Vůně je ze začátku šťavnatá, zelená, nahořklá, až jsem si představila grapefruitovou kůru. Cítím i suše omítkový nádech, který je postupně dřevitější, hořkost se zmírňuje a vůně trochu sládne. Je osvěžující, jako citrusově dřevitá kolínská (přitom moderní - trochu mi připomněla i Outrageous). Mám z ní čistý, vymydlený pocit. Chladivý, jako sednout si v létě do stínu a dát si drink - třeba gin s tonikem a ledem nebo gin fizz - jen tak klidně sedět a vychutnávat chuť a vůni ginu (jalovce), s plátkem citrónu, trochou cukrového sirupu a se sodovkou.

Při prvních dvou zkouškách jsem měla pocit, že se vytratí snad po 20 minutách... při pořádném zestříkání se asi 10 střiky drží tak čtyři hodiny a téměř se nemění, je to taková "nenápadná čistota".

Avatar
jerry (27.2.2018 )

Skutečně nefalšovaná andělika - zpočátku šťavnatě zelená, postupně začala usychat a sládnout do podoby pudrově pižmové tělové vůně. Typově (ale díky andělice i trochu voňavě) mi připomíná L'Eau d'Hiver. Obrovskou slabinou je bohužel výdrž - což vůni s ohledem na její ne zrovna lidovou cenu značně diskvalifikuje....