databáze 126907 vůní od 8717 značek a 1655 parfumérů

Anatolia Prin

Anatolia
značka: Prin
parfumér: Lomros, Prin
rok: 2020
určení: unisex
složení: kůže, datle, jablko, oud, skořice, římský kmín, ambra, kadidlo, lokum, kakao, med, pačuli, semiš
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (1)
Avatar
wendulka (02.2.2021 )

Pražská Letná je pro mě srdeční záležitostí z mnoha různých důvodů. Jedním z nich je malá kavárna Dos Mundos s vlastní malou pražírnou, kde vám kromě skvělé arabiky s tóny kakaa připraví i báječné Chai Latté se skořicí. Jen o pár metrů dál najdete farmářskou prodejnu, která nabízí báječné dobroty s ohledem na moji bezlaktózovou intoleranci. Svého času nabízeli úžasný veganský špaldový koláč se švestkami a mákem, který jsem si koupila, kdykoliv jsem šla kolem, když ho zrovna měli.

Naštěstí máme podobnou kavárnu i tady u nás, jejíž paní majitelka peče stejně skvělé zákusky. K mým nejoblíbenějším patří veganský "tvarohový" koláč z hedvábného tofu s jablky. A ty mi teď kompenzují vzpomínky na dětství a mistrovské pekařské kousky mojí babičky. Moje maminka nepekla nikdy. Za to ale se mnou pravidelně chodila každé Vánoce na Půlnoční mši. Oblékla si krátký hnědý semišový kabát s koženými prýmky, který byl vevnitř zateplený kožíškem a po návratu vždycky jemně voněl kadidlem.

Jako dospělá jsem si ho potom párkrát vypůjčila, když jsem chtěla svému outfitu dodat tzv. vintage look. Teď už je mi kabát velký, maminka už ho taky dávno nenosí, no přesto ho nemám to srdce ho kvůli této nostalgické vzpomínce vyhodit, a tak už nějaký ten pátek jen tak zabírá místo ve skříni. A proč o tomhle všem píšu? Protože tohle všechno v sobě pro mě spojuje Anatolia.