databáze 141230 vůní od 9436 značek a 1800 parfumérů

Amour de Palazzo Jul et Mad

Amour de Palazzo
značka: Jul et Mad
parfumér: Piot, Dorothée
rok: 2012
určení: pro ženy
hlava: pepř, hřebíček, zázvor, muškátový oříšek
srdce: absolut fialky, atlaský cedr, kůže, indonéské pačuli, labdanum
základ: pižmo, oud, ambra, papyrus, kastoreum
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Miru (05.5.2021 )

...cítím vintage
chlast
omývající černou hebkou
kůži.
Přestože alkoholová tekutina,
je plyšově hebká.
Přestože pevná černá kůže,
je vláčná, lesknoucí se a současně jakýmsi vlastním vnitřním matem
drhnoucí.
...vejít v Římě do jednoho z kostelů,
do chrámu vyhřátého několikaměsíčním horkem,
sluncem schovaným mezi dřevěnými lavicemi se sametovými, snad miliony lidí olejskanými polštáři,
sluncem kreslícím po oltáři, jenž jakoby chtěl rozrazit kupoli, nejvyšší bod svatyně a dostat se opravdu k nebesům...
...jen nepatrné stopy vlhka, možná zásluhou sotva postřehnutelného pohybu těžkého závěsu ve zpovědnici...
Itálie.
Tlumená temnost odlehčovaná ostrými slunečními paprsky propalujícími vše jinak neprostupné..., křehká a současně intenzivní navlhle prachová vintage rovina.
...Amour de Palazzo si představuji pro opravdovou dámu, která má v sobě ale nesmírné světlo,
díky němuž jí vůně nepřirazí tváří ke zdi,
nesrazí potupně na kolena,
ale díky němuž budí respekt a je pro ostatní jako pro můry
svit luny...

Avatar
jerry (03.12.2018 )

Hřejivý nasládlý balzám a rukavičky z jemné kůže poprášené pudrem smíchaným s jemně mletým kořením (nejpatrnější je sladký růžový pepř a po rozvonění i jemný hřebíček). Slunce pronikající malým oknem do dřevem obloženého dámského budoáru, naplněného čalouněným nábytkem, kde v paprsku světla víří prach a vzduch je prosycen drahocenným vonným olejem. Pokud láska, tak tajná, pokud v paláci, tak ve skrytých palácových zákoutích... A s výdrží hodnou čistého parfému.

Avatar
ModestMourek (30.9.2018 )

Povedená kožená vůně. Po hladké směsi koření, z níž výrazněji vystupuje pouze palčivý hřebíček a pryskyřičný muškátový oříšek, následuje fialkově pudrová kůže, prohřátá oudovým kouřem, která zvolna přechází na hřejivý sametový závěr. Výdrž přesahuje 8 hodin, přičemž několik úvodních hodin je projekce značná.

Avatar
Fleur (28.8.2017 )

Jemně rozdrcené koření v teplých pozdně letních odstínech sytě žluté a rezavé barvy: sušený zázvor, muškátový oříšek, špetka světlého pepře a hřebíček. Hra světel a stínů při střídání jemně kořeněné polohy s tou temnější, dřevitou a pryskyřičnou. Když benátský karneval, tak očima komorné, která jelenicovou kůží přeleštila zrcadlo a jenom kradmo se dotkla vějíře a flakónku s vůní, které jsou připraveny na intarzovaném toaletním stolku. Kdyby si dovolila přivonět, bezděčně by ucukla nad přívalem orientálního koření a pro ni nezvyklého oudu, ale pak by se jí nosem rozlila důvěrně známá vůně bezpečí a pohodlí - pačuli vonící po nedělním kakau.

Avatar
wendulka (12.2.2016 )

V počátečním karnevalovém reji Palazzo Ducale se mísí muškátový oříšek s palčivě dřevitým hřebíčkem, projiskřený zázvorem a pepřem. Po chvilce svůj prostor na parketu dostane i opravdu krásná přírodní fialka v semišových rukavičkách, aby se zamilovala do krotkého oudu s podobně kultivovaným pačuli. Nějakou dobu společně tančí kolem stěn, vykládaných hladkou kůží a cedrovým dřevem, aby nakonec usedli na nadýchané polštářky z bílého pižma k miskám se surovým kakaem (gurmánský podtón, který má patrně na svědomí další poloha pačuli v kombinaci s labdanem), než se vydají na prohlídku soukromé sbírky papyrových svitků. Neumím si představit něžnější dřevitou orientálku s takto velejemnou kůží a oudem, která by dokonaleji vzdávala poctu lásce a Benátkám.

Avatar
Tassia (21.10.2015 )

Vyberané zrnká orientálneho korenia najemno mleté, lístky fialky, zamatový velúr, luxusné pačuli, zmes vyberaných exotických drievok napustených orientálnym olejom, vankúšik pižma, štipka oudu, nesladká ambra a papyrusový zvitok s veľkou voskovou pečaťou. Delikátna zmes vybraných surovín, všetkého je tak akurát, aby to dýchalo výnimočnosťou. Som v prepychovom paláci s nalešteným nábytkom z exotického dreva a voskom napustenými parketami. Je to ženské, luxusné, nesladké a nekvetinové.