databáze 109916 vůní od 8220 značek a 1527 parfumérů

Ambre Vert Kreolfleurage

Ambre Vert
značka: Kreolfleurage
parfumér:
rok: 0
určení: unisex
složení: takamaka - živica, dochan červený ("slonia tráva"), pačuli, zázvor, škoricová kôra, ylang-ylang, ibištek, kardamóm
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
ModestMourek (27.9.2019 )

Zvláštní vůně. Aldehydově mýdlové květiny přecházejí na zašlý mechový akord, který důvěrně znám z vintage parfémů typu chypré a který se postupně prohřívá balzamickou pryskyřicí. Výdrž přesahuje 6 hodin.

Avatar
slniecko (02.8.2016 )

Najprv veľmi rozverné pačuli so živicami a zelenými tóni. Pačuli mizne, živicovozelené tóny ďalej spokojne tancujú, je to ako hrať sa v lete na lesnej lúke, na teplej, ale z letného dažďa, či rannej rosy vlhkej tráve a hline pod ňou. Trochu pripomína Safari, ale Safari za mladých časov, bezstarostné a spokojné.

Avatar
blackviolet (17.12.2015 )

Při první zkoušce mě překvapila mírná podoba s Chanel No.5. Přitom ve složení nejsou žádné aldehydy. Při dalších zkouškách ta podoba tak velká není, ale našlo by se pár styčných bodů.
Ambre Vert je v každém případě balzamičtější a zelenější, to je patrné hned na začátku. Zeleň a balzamickou ambru doplní po krátké chvíli květiny a to zpracování ylang-ylangu s pačuli a ambrou bylo asi to, co mi evokovalo No.5. V Ambre Vert doplňuje ambru ještě špetka skořice, zázvoru a zeleně větrového kardamomu a takhle už to zůstane. Zelená, balzamická, trochu květinová a jemně kořeněná ambra. Musím říct, že mě velmi příjemně překvapila, je to dobře zpracovaná vůně a určitě ji budu nosit.