databáze 142655 vůní od 9485 značek a 1805 parfumérů

Ambre Sultan Serge Lutens

Ambre Sultan
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 1993
určení: unisex
složení: ambra, andělikový kořen, benzoin, koriandr, labdanum, list vavřínu, myrta, oregano, pačuli, santalové dřevo, styrax, balzám tolu, vanilka
Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
jerry (13.8.2019 )

Ambre Rousse v jemné podobě, ovšem vylepšená o nálož pryskyřic a velkou náruč sušených bylinek. Líbí se mi moc, ale je pro mě nenositelná - ta počáteční nálož kouřové ambry je prostě moc (ovšem po rozvonění je to lehce kořeněná překrásná jemná ambrovka).

Avatar
Cervanek (18.6.2019 )

Velice povedená pryskyřičná ambrovka s balzamickým kořením, především oregána a vavřínu s vanilkovým luskem ve vyvážené míře. Připomíná mi již v počátku luxusní Enigmu pour Homme od Roja Parfums. Překrásný, příjemný unisex k celoročnímu nošení s jemně kouřovým ambrovo-andělikovým dojezdem. Voní vždy svátečně.

Avatar
ModestMourek (28.11.2018 )

Luxusní ambra, která potřebuje čas, aby se rozvinula. Úvod je výrazně kořeněný a mírně zatuchle živočišný jako v parfému Fiore d'Ambra (Profumum Roma), postupně se však vůně uhlazuje a živočišnost se stává příjemně hřejivou. Po půl hodině již je ambra nádherně krémová a po několika hodinách její hořkosladkou polohu doplní sametový zakouřený balzám tolu. Výdrž přesahuje 7 hodin.

Avatar
razorblade (16.10.2017 )

Nevim, jak voni ambra. Ambre sultan ale voni krasne, po sladkym koreni, ktery bych si do polivky urcite nenasypala. Je uzasna v kombinaci s kozenou bundou. Strikla jsem si ji dnes na zatylek, o ktery se mi cestou z prace otiral limec moji bundy z jemne kuze. Ta vune byla dokonala. A moc se mi libi i dojezd vune, ktery se na mne vyvine ve velmi autentickou vuni vanilkovych rohlicku, ktere kazde Vanoce pece moje mati:)

Avatar
evik77 (06.6.2017 )

Tak tohle má být ono? Ta lahoda? Jsem v truhlářské dílně. Všude jsou suché, dřevěné piliny. Procházím a můj pohyb víří jemný dřevěný poprašek. Lehce dráždí v nose. Snažím se zachytit stopy přítomnosti čehokoliv jiného. Bylinky? Slabý závan. Někde jsou, ale nevidím je... Možná až pod tou nemožně tlustou vrstvou pilin. A zvíře... Kůň? Jsem zmatená. Nevím, co by dělal v truhlářské dílně. Ale jsem si jistá, že tu nedávno byl. Ach Sergi, někdy je lepší zůstat jen u snu.

Avatar
ntiti (03.6.2017 )

Wendulčinými slovy ta "téměř vražedná úvodní směs polévkového koření, bobkového listu, koriadru, oregana, voskového živočišna, dřevěných pilin a další hořké bylinné zeleně" mně strašně baví...to je ta čarodějná kuchyň, kde samu sebe vidím míchat tajuplné lektvary....no a pak si jdu odpočinout ven do stínu dřevěného přístěnku, kde mám schované medové balzámy a vzácné koření a vykuřovadla....

Avatar
wendulka (10.2.2015 )

No Arabii uznávám jako zajímavou naučnou encyklopedii plnou koření, ovoce, připálené vanilky a kouřících pryskyřic. Lutensova ambra by mi spadla do podobné kategorie: hřejivá, příjemně pryskyřičnatá, sladká a krémová po vanilce, se špetkou suchého prachového kakaa a s tóny pouštního písku. Jenže toho všechno se dočkáte jen, když přežijete tu téměř vražednou úvodní směs polévkového koření, bobkového listu, koriadru, oregana, voskového živočišna, dřevěných pilin a další hořké bylinné zeleně. Tu ti teda Sergi neodpustím.

Avatar
kwitek (15.1.2015 )

Zezačátku jsem moc nechápala některé kritické recenze. Co komu vadí na téhle hladké hřejivé ambře, geniálně usměrněné a přitesané všemi ostatními složkami, které ambra nejsou? A že jich je.. Zkouším jiný den a chápu, moje kůže se asi zrovna dobře nevyspala, takže se mi na předloktí válí velbloud v pilinách a až ze zákulisí za oponou se line vůně koření, dřev a ambry. Mám ráda ambru. Je to sytá, hustá, medově dřevitá lahůdka ve světě vůní. Má jednu nevýhodu - sama o sobě se příliš nemění, je poměrně předvídatelná, a časem může začít trochu nudit. Tohle je ovšem Lutens, který ve svém čarovném kotlíku smíchal vše úderné, balzamické, kouřové a orientální, co mu jen přišlo pod ruku; z dílny jiného tvůrce by z toho fakt mohlo vzniknout něco přeplácaného a neotesaného, takový hrom do police. Silák to je, jenže tu máme i bylinky, které onu "řvavost" nadlehčují a modelují, takže vás to neporazí, jen sem tam možná trochu zakymácí. Projekce jednotlivých složek je fakt proměnlivá - někdy vyskočí víc koření a kadidlo, jindy jsem cítíla až skoro větrové bylinky, mám pocit, že vliv může mít vaše rozpoložení, teplota, tlak, rosný bod.. :-). Krásný dřevitě balsamický dojezd se ale dostaví vždy, a trvá.. Neřekla bych, že jde tolik do okolí, mám ji spíš u sebe. Suma sumárum, nuda to rozhodně není. Doporučuji každému aspoň vzorek, je to fakt dobrá jízda.