databáze 107903 vůní od 8138 značek a 1500 parfumérů

Ambre Reminiscence Paris

Ambre
značka: Reminiscence Paris
parfumér:
rok: 1970
určení: pro ženy
hlava: marocká růžová pelargónie, hřebíček
srdce: cedr, guajakové dřevo, pačuli, santal
základ: vanilka, labdanum, benzoin, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
daniela (27.1.2019 )

Sladká vůně s ambrou. Nepřipadá mi jako některé vyloženě ambrové vůně, tahle je spíše jako sladký sypký prášek, jemně obklopí a vanilkově prosladí. Ta vanilka mě překvapila - po rozvonění čichám čichám - Shalimar.

Avatar
jerry (03.12.2015 )

Zpočátku připomínala méně propolisovou Amber of Yemen, rozvoněla se do podoby sladce dřevité, sladkým kouřem zahalené. Pro seznámení s krásou ambrovek ideální…a ostudu by rozhodně neudělala ani ve srovnání s arabkami.

Avatar
blackviolet (29.11.2015 )

Svým vznikem v roce 1970 vlastně už matka všech ambrovek. Je možné, že novější ambrovky od ní trochu opisovaly. Nebo je to tak, že tahle klasická ambra je tak povedená, že se dá vymyslet jenom málo nového. O tom, že léty nezestárla, svědčí i to, že se stále prodává.
Je v ní na úvod trochu kořenité pelargónie podobně jako v té montalovské. Dál si jde svou cestou, trochu pudrovou, ale hlavně tou typickou pryskyřičně balzamickou s příjemně sladkou vanilkou. A to vše doplněno suchým jemným pačuli.
Komu je Ambre Sultan příliš orientální, Ambre Préciex do pánska a Blue Amber neuhlazená, Ambre od Mony do Orio příliš dokonalá a drahá, ať sáhne po Reminiscence. To je pěkná jednoduchá ambra, ze všech asi nejvanilkovější a navíc s hodně dlouhou výdrží.