databáze 118049 vůní od 8443 značek a 1588 parfumérů

Ambre Muscadin LM Parfums

Ambre Muscadin
značka: LM Parfums
parfumér: di Orio, Mona
rok: 2011
určení: unisex
hlava: atlaský cedr, jávský vetiver, fialka
srdce: madagaskarská vanilka, bílý med
základ: siamský benzoin, ambra, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Miru (02.5.2015 )

…má to celkem pěkné, zajímavé složení.
Ale na mně to voní divně. Mně to voní divně.
Taková nesourodá kombinace, něco jako osolené ovoce nebo sladké maso. Nosit to na sobě, asi mi bude lehce až více nevolno…
Zpočátku, cca půl hodiny je to intenzity průměrné, postupně odér slábne.
Nakonec už to není tak protivné.
Sice je cítit kvalita, ale kompozice se mi prostě vůbec nelíbí, je to jako nasládlé polévkové koření x nečistá dekadence, zkrátka divné.
A intenzita také nic moc, spíše je to vůně intimnějšího charakteru.
27/02/14

Avatar
andry (22.1.2015 )

Pomoc, Laurent Mazzone se mě pokusil zabít. Tady nejde o ambru, tady jde převážně o relativně živočišné pižmo, ale ne zpocené, spíš rádoby nevinně zahřáté na teplotu těla, a med. Hořkosladký, táhlý, lačně probublávající v chřtánu pižmového kráteru, z kteréžto zkázonosné kombinace se line výrazný jakoby alkoholový tón (a to je pěkně prosím čerstvý vzorek z nového flakonu, takže chyba bude asi na mém přijímači – zkoumám zkoumám a asi to budou mít na svědomí ty dřevito-zelené složky v kombinaci s medem, aneb ne, z vetiveru dobré cukrátko nebude). Myslím, že mě mělo varovat, co spáchal na mé kůži med a hloh v Miel de Bois. Myslím, že jsem měla pamatovat, že mě pižmo nenávidí. Ale na druhou stranu, je to určitě originální pojetí ambry. Jenom na mně prostě páchá zvěrstva… (Shalimar jak vymalovaný...)

Avatar
wendulka (10.1.2015 )

Tak takové zpracování ambry si dám líbit. I když teda ona tady ta ambra nehraje úplně tu hlavní roli. Nejprve je to parádně pikantní cedr se suchým vetiverem, ztmavený několika kapkami hustého fialkového nektaru. Po nich vám začnou v nose křoupat jiskřivé krystalky hořkosladkého medu s lehkou stopou likérovosti.

A když si hodinu počkáte, zespod se k vám postupně propracuje i ona hustá nahořklá "balzámová" ambra spolu s dalšími jemně kouřícími pryskyřicemi a malou dávkou hřejivého musku (v mém případě zcela bez jakýchkoliv živočišných tónů, juch). A pořád mi to v nose příjemně křoupe.

V drydownu pryskyřičnatost ustupuje a střídá ji měkce nadýchaná, zlehka zapudrovaná vanilka. Intenzita a výdrž je obdivuhodná podobně jako u Sensual Orchid, taktéž od této značky.