databáze 135030 vůní od 9141 značek a 1724 parfumérů

Ambre Gris Balmain

Ambre Gris
značka: Balmain
parfumér: Flavigny, Guillaume
rok: 2008
určení: pro ženy
hlava: bergamot, růžový pepř, aksamitník, skořice
srdce: davana, myrha, slaměnka, tuberóza
základ: pravá ambra, guajakové dřevo, styrax, bílé pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (10.3.2021 )

Jak mám ambru ve všechh podobách ráda, tak toto je výjimka povrzující pravidlo - těžké kouřové tóny mi houpají žaludkem.

Avatar
slniecko (18.4.2018 )

Ambra, respektíve "ambra" s tuberózou a škoricou. Veľmi pekná, teplá, skôr suchá neorientálna ambrovka, elegantná, nie, ehm, "sexy". Suchý a hebký dojem pridávajú aj tóny myrhy a slamienky a drevá základe. Napriek jemnému vývoju tento hlavný tón korunuje vôňu celý čas (a že je to dôstojne dlhý čas), vývoj skôr cítiť akoby v druhej línii.

Avatar
Miru (16.2.2015 )

Tohle je jedna z ideálních vůní pro pracovní jednání…!
Ve všech ohledech jemná…:
jemná intenzita, takže „neruší“ – nic a nikoho…
jemně elegantní,
jemně hřejivá,
jemně ženská, tak akorát, aby chlapi mysleli na obchody a nebyli myšlenkami někde „úplně jinde…“, když přijdete na jednání…,
ale ta „potvůrka“ ambra bude chlapy stejně dráždit...,
budou kolem Vás chodit jak mlsní kocouři..,
protože jak se hnete, ten zlehýnka kořeněný a
jemně nasládlý obláček vůně jim nedá pokoj…!.
18/03/09

Avatar
wendulka (16.2.2015 )

Ne, na téhle vůně není nic kašmírového ani sametového, jak tvrdí některé zahraniční recenze a pravá ambra tam podle mě není ani omylem. V začátku se mihne trocha nahořklého bergamotu s teplou prachovou skořicí a sladce pikantním růžovým pepřem. Následují závany "žvýkačkové" tuberózy a hodně "zcukernatělou" slaměnkou a ostře štiplavými pryskyřicemi. A teprve za tímhle vším se objevuje jakože snad "prachová" ambra, která dojmově evokuje starý zaprášený studený balvan. Jediné zajímavější na téhle vůni je to, že v drydownu na ten chladný kámen dopadne několik horkých medových kapek a teprve z vůně vytvoří hřejivou sladkou ambrovku s trochou krémové vanilky a pálenými dřevy.

Avatar
andry (22.1.2015 )

Sametově lesklá, kašmírově hebká, vřele přítulná a zároveň trochu odtažitá. Opravdu evokuje šedou barvu, ale nemá nic moc společného s ambergris jako takovou, spíš je to její metafora poskládaná z jiných složek. Nepříliš sladká ambra s nejjemněji rozemletým skořicovým popraškem, vanilkově nasládlé teplé pižmo a jeho vůně rozehřátého těla a povzneseně vzdálená myrha, zpovzdálí obklopující a provázející ostatní složky v jejich těsném sepětí.