databáze 131715 vůní od 8969 značek a 1696 parfumérů

Ambre Fétiche Annick Goutal / Goutal Paris

Ambre Fétiche
značka: Annick Goutal / Goutal Paris
parfumér: Doyen, Isabelle , Goutal, Camille
rok: 2007
určení: unisex
hlava: kadidlo, labdanum, styrax
srdce: benzoin, kosatec
základ: vanilka, kůže

kolekce Les Orientalistes

Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (09.8.2019 )

Počáteční kouřová nálož dokáže řádně protáhnout všechny nosní dutiny (u slabších povah i přerazit nosní přepážku). V momentě, kdy jsem začala shánět papír na sepsání závěti, najednou kouř ubral na intenzitě a začal postupně sládnout. A z úderné kouřovky se vcelku rychle stala sladce zakouřená jemná ambrovka, držící se pěkně u těla (něco jako parfémový "pléd").

Avatar
cashic (16.7.2019 )

teplá, velmi intenzivní, koncentrovaná...kadidlového kouře je tam poctivá dávka, ale je jakoby zapracovaný do medové ambrovo-dřevité hmoty (přesto docela štípe a jde do prostoru, jednu chvíli to bylo vyloženě ohořelé dřevo s popelem)... vanilka je tam velmi lehce, zato v ní cítím kakao... pak se stahuje, uhlazuje se do voskovita se sladkým popraškem, ale bude to už napořád ta kostelní mrskačka v první hodině, co se mi z ní vrylo do paměti (a vlastně i do nosu, ten horký popel mi tam zůstal po celou dobu, i když z vůně samotné byl už pryč)...na můj vkus je moc rozpínavá, až vlezlá (kouřem i pryskyřicemi)

Avatar
daniela (30.6.2019 )

Dřevitá ambrová vůně, v které se po chvilce objeví kadidlo. To postupně převládne ve vůni úplně, je to jako v kostele v době svátků. Připomíná mi Avignon, i když je kadidlový kouř méně štiplavý a ne tak studený. Po několika hodinách se vůně vrací i k dřevu a ambře, k tomu je mírně proslazená vanilkou. Vůni si nechávám na sváteční příležitosti, anebo pokud na běžné nošení, raději na zimu.

Avatar
ModestMourek (07.6.2017 )

Po štiplavém pryskyřičném úvodu se vůně ustálí na krásném medovém benzoinu doplněném vanilkou, který vzdáleně připomíná včelí vosk. Na kůži se udrží kolem 6 hodin a na oblečení i druhý den příjemně hřejivě voní. Krásná vůně. Moje nejoblíbenější ambrová. Takový Orient si nechám líbit. Zkoušel jsem EdP v původním hranatém čirém flakónu.

Avatar
wendulka (03.12.2015 )

Tak tohle je orient podle mého gusta: teplé kadidlo smíchané s dalšími jemně štiplavými pryskyřicemi. Vůně pak vanilkově zesládne a spolu se suchým kouřovým labdanem vytvoří věrný dojem prachově pryskyřičnaté ambry, k níž se přidá i trocha drhnoucí kůže. Vůni zdobí skvělá intenzita a výdrž. Z řady Les Orientalistes mě zaujala rozhodně nejvíc a vlastně je doteď mou nejoblíbenější "goutalkou" vůbec.