databáze 142597 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Amber Gold Euphoria Calvin Klein

Amber Gold Euphoria
značka: Calvin Klein
parfumér: Gaurin, Pascal
rok: 2018
určení: pro ženy
hlava: mandarinka, růže, purpurová švestka
srdce: pomerančový květ, kosatec, med
základ: suchá ambra, vanilkový lusk, labdanum, santalové dřevo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Dalia (10.7.2019 )

Na vlnách ambrových
houpu se jak loďka z papíru
ze střípků zlatavých
štěstí skládám si na míru …

Když měsíc v úplňku do mraků se schová, když moře šumí, když nálada je snová … vzduch těžkne vůní tlejcího listí a vlhkým chladem a já olíznu si rty ulepené medem. Oči zavírám a cítím růží sladký dech, dlaní se dotýkám starých zdí, které obrůstá pomalu měkký mech. Když nálada je snová, když moře šumí třeba v mušli jen, když měsíc v úplňku do mraků schová … může být střípkem štěstí okamžik právě ten.

Vůně bronzových paprsků zapadajícího slunce nebo třeba listopadových mlh, vůně teplé letní noci nebo třeba barevného podzimu, vůně kávy s čepicí našlehané smetany nebo třeba kostičky čokolády rozpouštějící se v ústech … cokoliv, co voní klidem.

Cítím zde čokoládu, růži a ambru.

Avatar
daniela (26.11.2018 )

Hned v začátku to Euphoria Amber Gold pořádně rozbalí: kombinace hořké čokolády, karamelu a ambry mi připomněla kakaového Angela a klasickou Pradu Amber. Postupně ale vůně zjemňuje, chvíli voní jako právě otevřená bonboniéra s griliášovými hrudkami. Pak se čokoláda vytratí a zůstane sladký karamel, v kterém se objevuje původní Euphoria s ovocnými a květinovými tóny. To už je jasné, že jde o odnož Euphorie. Je příjemná a gurmánská (díky sladkému až vanilkovému karamelu), ale celkem tuctová. V samém závěru mi připadá dokonce spíše kyselá a řídká.