databáze 118015 vůní od 8442 značek a 1588 parfumérů

Al Oudh L'Artisan

Al Oudh
značka: L'Artisan
parfumér: Duchaufour, Bertrand
rok: 2009
určení: unisex
hlava: skořice, kardamom, červený pepř
srdce: neroli, růže, kastoreum, kůže, cibetka, mech
základ: agarové dřevo, santal, atlaský cedr, pačuli, myrha, kadidlo, vanilka, tonka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
jerry (28.7.2019 )

Začátek je živočišný (skoro až moc) a dělá čest svému názvu - ovšem pro člověka očekávajícího standardní artisanovskou produkci to musí být šok. Po rozvonění sladce ambrové prohřáté dřevo, provoněné sladkým, jemně kořeněným, kouřem.

Avatar
wendulka (22.5.2015 )

Říkala jsem si, že v případě oudovky by mohli u L´Artisan přijít s nějakou pořádnou peckou a ona je to zase docela přítulná orientálka. Vlastně to podle mě ani není typický zástupce drtivě většiny evropských oudovek, jelikož v ní necítím to hlavní a to růži, přestože jí složení uvádí.

Otevírá se směsí sušených datlí a směsi koření, složeného ze špetky skořice, drceného pepře a živočišného kmínu. Po tom už do hry vstupuje zakouřená živočišná kůže, ale tentokrát si netroufám odhadovat, kde v tomto případě začíná oud a končí kůže s cibetkou.

Jakmile pomine největší nápor, snese se nám na to vše hromada jemného šafránového prachu a ve finále nám Al Oudh vlastně končí jako teplá kadidlovka s oříškovými podtóny, v níž najdeme i několik cedrových třísek. Na ouduvku je intenzita spíš průměrná, ale na to, že je to L´Artisan má zase hodně dobrou výdrž.