databáze 142655 vůní od 9485 značek a 1805 parfumérů

Aimez-Moi (Eau de Toilette) Caron

Aimez-Moi (Eau de Toilette)
značka: Caron
parfumér: Ropion, Dominique
rok: 1996
určení: pro ženy
hlava: bergamot, anýz, máta, kardamom
srdce: fialka, magnólie, jasmín, růže
základ: kosatec, otočník, balzám tolu, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (05.4.2020 )

Značně intenzívní vůně větrových Lesněnek s fialkami, vč. zelených lístečků. Větrová tak, že protahuje nos až do mozku. Ovšem postupem času větrovost pomalu ustupovala, až zbyla jemná sladce květinová vůně s převahou sladkého kosatce.

Avatar
viktorka_od splavu (19.7.2018 )

vůně je hezká, ale ne tak, jak jsem si ji představovala, ne tak krásná jako flakon, ten je mnohem hezčí, než vůně
úvod je svěže kořeněný, anýzový, ale vzdušný - takový nadlehčený, asi mátou
působí dojmem, že se vznáším na obláčku z nasládlého koření... možná pouť? kolotoče? stánky s cukrovinkama?
ještě ráno před otevřením, vzduch je svěží po noci, stánky a kolotoče chladné, orosené, ale turecký med a cukrová vata se už začínají připravovat. barevná lízátka v celofánu se blýskají na sluníčku, pendrekoví hadi se kroutí na "křišťálových" plastových tácech. věštkyně z ruky si spíná dlouhé havraní vlasy sponou z kočičího zlata, břišní tanečnice rozmotávají a vytřepávají závoje v ranním větříku. táboří s maringotkami v nádherném místě na konci městečka, tam, kde u posledních vilek voní záhony růží a jasmínové keře tvoří živý plot, a dřív než za hradbou jabloní začnou pole, leží vonná louka plná fialek a kopretin. jabloňový sad všude kolem...
no a pak.. je fuč. výdrž slabota.

Avatar
alibi (23.5.2018 )

Aimez Moi (Miluj mne) vytvořil parfumér Dominique Ropion v roce 1996. Skloubil v ní ženskou vůni rtěnkového akordu s dominující něžnou fialkou (fialka, růže kosatec) s hravým tónem pendreku a odlehčil ji mátou. Vůni, která byla pro Aimez-Moi inspirací - N'Aimez Que Moi neznám, byla to prý "pudrová květinová chypré s příjemným a hodně chladivým kovovým tónem". Aimez Moi EdT není ani trochu chypré. Je květinově pudrová, ale chladivý vánek v ní ukrytý je. Je lahodná jako osvěžující nepřeslazený nápoj v orosené sklenici. Veselá jako políbení od od vaší rozesmáté dcerky vonící po Hašlerkách. A čistá jako právě povlečená postel.

Avatar
ntiti (03.6.2017 )

Přesně tento typ vůně potřebuji když ze sebe chci setřást všechny emoce a zběsilosti doby. Přenese mne na vlnící se kopečky s chudou přírodu, ale právě ty fialky tam všude rostou, a svěží větřík a všelijaké chabaždí, jež vyrostlo na neposekané mezi, vedle vaší skromné zahrádky....

Avatar
wendulka (12.10.2015 )

Vůně má být moderní interpretací N'Aimez Que Moi z fontány. Tu modernu spatřuji ve svěží mátě v kombinaci se štiplavým kořením a hašlerkami. Růže byla vyměněna za "sametovou" fialku s broskví, která vůni dodává nežnější podobu oproti té počáteční větrovosti. Caronovskou stopu nacházím až v hebkém vanilkovém základu s ambrou, nepatrnou stopou kosatce a jemně drhnoucími dřevy. Dojmově mám pocit, jako bych stála na poli v holinkách a pláštěnce v pořádném lijáku a je mi zima a to pro mě není zrovna lákavá představa :) .