databáze 110100 vůní od 8223 značek a 1531 parfumérů

Aenotus Puredistance

Aenotus
značka: Puredistance
parfumér: Lie, Antoine
rok: 2019
určení: unisex
hlava: pomeranč, mandarinka, citrón, yuzu
srdce: máta, květ černého rybízu, petitgrain
základ: větvičník, pačuli, pižma
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
ModestMourek (16.7.2019 )

Nahořklé yuzu, stopa sladkého pomeranče, citrónová kůra podbarvená mýdlovým bergamotem, trpký zelený petitgrain, sametový suchý mech, mírně zapařené hřejivé pižmo a hořkosladká balzamická ambra. Výdrž přesahuje 4 hodiny. Ano, je to kompozice kvalitních citrusů a poctivě namíchaného syntetického pižma s koncentrací vonných složek 48 %, přesto se domnívám, že je její cena neadekvátně vysoká.

Avatar
blackviolet (16.3.2019 )

Citrusovo mechová kráska. Nálož limetek, dřevitého a zeleného petitgrainu s pomerančovým květem a nahořklých yuzu doplní ještě nerozvitá poupata černého rybízu a pár svěžích lístků máty. Potom už se citrusy uhlazují, sládnou a dostávají přídech lesní chypre. Jemné pačuli s větvičníkem se podřídí mýdlovému pižmu a spolu splynou v krásné chyprové mýdlo s náznakem citrusů.

Avatar
Martula (29.12.2018 )

Bleděmodrá vůně. Povznášející kompozice z říše snů.

Na začátku je svěží šťáva z grepu. Pak nastupuje cedrové dřevo, ale žádná ořezaná pastelka, tohle je čerstvý a majestátní cedrový kmen, ze kterého ještě dýchá život a kapou krůpěje mízy. Cedrový háj, ze kterého sálá energie.

Přichází studený kadidlový kouř a jako stříbrný závoj se omotává kolem mé hlavy, mystický zážitek. Kosatcový kořen mě vrací zpátky na zem a zase se přidává jemně citrusová vůně - je to náznak pomerančového květu? Nebo ten grep ze začátku spolu s kadidlem tak zesládnul a připomíná teď drobné bílé kvítky pomerančovníku? A po cedrovém kmeni jako by se pomalu začínala pnout divoká růže. Nechávám se unášet..Je jako modrá obloha nad lesem z A Midsummer Dream (Roja Parfums).