databáze 112550 vůní od 8283 značek a 1554 parfumérů

Addict Dior

Addict
značka: Dior
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2002
určení: pro ženy
hlava: květ albízie, list manarinkovníku
srdce: květ kaktusu ‚Královna noci‘, bulharská růže, pomerančový květ
základ: burbonská vanilka, santalové dřevo, tonka

výroba ukončena

Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
daniela (17.12.2018 )

Vůně jehličí na vánočním stromečku. Zpovzdálí voní mandarinky, perníčky a vanilkové cukroví, sem tam zavane i kouř ze zapáleného františka nebo vonné tyčinky. Vanilka postupně vyniká, ale díky tomu kouřovému nádechu a svěžímu jehličí s mandarinkou (možná je to ta Královna noci) není přeslazená. Vůně působí zvláštně temně a odpočinkově - je to vánoční idylka, jako Ladovy obrázky, kde se do tmy sypou sněhové vločky, v domech se rozsvěcí vánoční stromky a čas se zastavil očekáváním něčeho tajemného a krásného.

Avatar
Miru (20.1.2015 )

...ano, ukončení výroby této vůně( protože ty následující JSOU jiné, a čím dál horší...) - je pro mě největší parfémovou ztrátou vůbec. Neodpustitelné, až bolestné...

Avatar
wendulka (20.1.2015 )

Svěží mandarinka v úvodu spolu se sladkým kořením opravdu tak trochu naznačuje vánoční atmosféru. Nevím, jak voní "Královna noci", ale Thierryho sladký pomerančový květ uprostřed kytice rudých růží ano :) . I po těch letech, kdy ji mám na ruce znovu a znovu mi pořád připadá temná. V základu se pak rozvoní hustá krémová vanilka s nastrouhanými hoblinkami bílé čokolády (tonka), obklopená kouřem ze zapálených vonných tyčinek santalu (ne, mysorský to fakt není :D , ale to vůbec nevadí). Vše podtrhuje ohromující intenzita a výdrž. Jeho následnou reformulaci této mé bývalé signature vůně Diorovi dodnes zazlívám.