databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Absolue pour le Matin Maison Francis Kurkdjian

Absolue pour le Matin
značka: Maison Francis Kurkdjian
parfumér: Kurkdjian, Francis
rok: 2010
určení: unisex
složení: kalábrijský bergamot, sicilský citron, marocký bílý tymián, provensálská levandule, tuniský pomerančový květ, dřevitá suchá ambra, fialka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
wendulka (12.9.2015 )

Znáte ten okamžik, kdy vás na dovolené u moře probudí ranní slunce, zatímco vy se líně protahujete na čistě vypraném běloskvoucím povlečení? Tak přesně tenhle pocit ve mně Absolue pour le Matin evokuje. Jiskřivé citrusy se tu mísí s bylinkami, hořkostí neroli a mohérově hebounkou levandulí. Vše zlehka prohřívá ambra.

Po rozvonění se objeví bílé pižmo se špetkou fialkového pudru a společně s levandulí vyvolá dojem, že právě uleháte na polštář z toho nejjemnějšího prachového peří. Citrusy vystřídá Francisův tolik oblíbený zářivý a slaďoučký tuniský pomerančový květ a jako sluneční paprsky vás příjemně šimrá v nose.

Krém Nivea? Ano, ten je tam taky. A kupodivu jde docela hezky do prostoru a má i celkem slušnou výdrž. Když nepočítám Lumiere Noire a limitku Ciel de Gum, která se zcela odlišuje od jeho produkce, tak toto je pro mě i přes všechny novinky, co přišly po ní, stále dosud nejpovedenější Francisova svěženka vůbec.

Avatar
jerry (17.8.2015 )

Nasládlý tělový krém s levandulí a jinými bylinkami, doplněný lehoučkým nektarovým nádechem. K dokonalosti stačí někdy málo...

Avatar
blackviolet (16.8.2015 )

Osvěžující jako sprcha v jasném letním ránu, citrus s mátou v perlivé minerálce, neroli, zapudrovaná fialka, levandule – a to všechno dohromady voní – jako krém Nivea.