databáze 143790 vůní od 9527 značek a 1814 parfumérů

A Goodnight Kiss Roja Parfums / Roja Dove

A Goodnight Kiss
značka: Roja Parfums / Roja Dove
parfumér: Dove, Roja
rok: 2015
určení: pro ženy
hlava: bergamot, aldehydy
srdce: karafiát, jasmín, konvalinka, pomerančový květ, růže, fialka, ylang ylang
základ: cedrové dřevo, hřebíček, kůže, pižmo, kosatec, kořenité tóny
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
blackviolet (02.8.2019 )

Láska ukrytá ve flakonu. Maminka loučící se s malým synkem před odchodem do divadla. Květinově aldehydová vůně jejího parfému, pudr a rtěnka. Hedvábné šaty, šperky a teplo jejího těla.
Květinové srdce klasicky snoubící karafiát s růží a ylang ylangem, zemitý kosatec s fialkou.
Semišové rukavičky a malá černá kabelka.
V dětském pokoji zůstává dlouho její stopa, květiny a hřebíček, závan dřeva a mechové zeleně.

Avatar
wendulka (26.12.2017 )

Roja Dove sice na svých stránkách tvrdí, že k vytvoření tohoto parfému ho inspirovala vzpomínka na vůni jeho maminky, když mu jako šestiletému klučinovi dávala pusu na dobrou noc před tím, než nalíčená vyrazila ve svých chromově zlatých šatech na nějakou koktejlovou party, no osobně ho malinko podezřívám, že Roja přitom nejspíš taky trochu myslel na Marylin Monroe a její slavný výrok o tom, že si do postele bere pouze Chanel No. 5.

A Goodnight Kiss je totiž květinovou aldehydovkou přesně ve stylu slavné pětky jen s tím rozdílem, že její aldehydy jsou lehoučké podobně jako v Liu a navíc obsahuje fialkový pudr, ale především hřebíčkový karafiát, který zde mezi tradičními chanelovskými květinami dominuje, a místo neroli tu najdete sladký pomerančový květ. V základu už se už ovšem rozchází docela. A Goodnight Kiss je v této fázi již výrazně hřebíčkově pižmová s tóny cedru a kosatcového pudru.