databáze 130350 vůní od 8908 značek a 1679 parfumérů

450 (Eau de Parfum) Farmacia SS. Annunziata

450 (Eau de Parfum)
značka: Farmacia SS. Annunziata
parfumér:
rok: 2011
určení: unisex
hlava: šalvěj, kadidlo, pepř, muškátový oříšek
srdce: kosatec, pižmové tóny
základ: vetiver, santalové dřevo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
slniecko (05.10.2015 )

Slané kadidlo? hm… púdrové slané kadidlo? hm-hm…kadidlo sa taktne stráca, ostáva len jemný hmlistý púder…

Avatar
wendulka (19.4.2015 )

Zatímco u Parfum Sacré se pořád nemůžu smířit s přirovnáním k vůni posvátných prostor, u 450 neváhám ani minutu. Počáteční citrusově aromatické tóny umocňují suchou štiplavost a chlad kadidla a zavedou vás do galerie v paláci Uffizi (protože to je pro mě posvátné místo), plné italských renesančních mistrů a jiných velikánů, stěny zdobené mramorem - nějak jsem se zasnila.

Ale pozor, ona se nám ta vůně začíná pozvolna rozehřívat. Ne moc, jen na tělovou teplotu (pudrové pižmo). Chladná zem mizi, to vás totiž 450 láká z galerie do prosluněné zahrady. Z květin jasně dominuje lehce zapudrovaný kosatec.

Z kadidla a dalších pryskyřic zůstala jen matná připomínka přimo u kůže (možná jen nějaká zapomenutá ozdobná socha v zahradě) a nahradila ho nasládlá "prachová" ambra, která v kombinaci s kosatcem, špetkou vanilky a pižmem dělá z 450 měkce nadýchanou vůni, lehkou jako pápěří.

Protože přesně k tomu mě svádí, fouknout si na kůži a čekat zda se z ní nevznese nějaké jen pro mě viditelné pírko. Jak může něco pudrového být tak něžné, nedusit a přitom dobře držet, to je skutečně obdivuhodné.