databáze 141130 vůní od 9432 značek a 1798 parfumérů

4.1 Le Musc & La Peau Pierre Guillaume / Parfumerie Générale

4.1 Le Musc & La Peau
značka: Pierre Guillaume / Parfumerie Générale
parfumér: Guillaume, Pierre
rok: 2016
určení: unisex
hlava: bergamot, aldehydy, akord rozmarýnového mléka
srdce: ylang ylang, santalové dřevo, cedr
základ: absolutní tonka, ambrox, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Miru (18.8.2021 )

...velmi étericky, lehce škrabavý bergamot s ostrými šponkami mýdla,
nastrouhaný bílý kmen cedru i se svojí typickou křupavou zelenkavostí, zjemněnou tonkou.
Na můj vkus příliš "zelené", příliš rostlinné, resp. málo pudru, málo krému, málo pižma na tělovou/muskovou vůni.
Intenzita intimní, a za pár minut je to celé fuč.
Jako, pokud se tohle někomu líbí a chtěl by, aby mu vůně na těle vydržela, doporučuji následující, vůní podobný, ale mnohem hezčí - tělový krém, resp. celou řadu této značky, vč pracích prostředků: Felce Azzurra

Avatar
andry (07.2.2021 )

Svěží bílé pižmo, jako italské sprcháče. Křišťálově čistá vůně těla po sprše, je úplně cítit ty jemné chloupky. Dokonce i ručník je akorát vytáhnutý ze skříně. Tvoje druhá kůže, jejíž nejlepší atributy někdo nenápadně zdůraznil sladkoslaně mléčně květinovými podtóny. Bez otravných citrusů, bez zjevné umělosti, i když je to moderní syntetická kompozice, posazená na univerzální měkce dřevitý základ. Podvědomě atraktivní, příjemně každodenní, intimní crowd-pleaser.

Avatar
wendulka (14.11.2016 )

Tahle zatím Pierrova poslední novinka má tematicky navazovat na PG04 Musc Maori, což je gurmánka jak poleno. To už se o Le Musc & La Peau říct nedá. V úvodu totiž pracuje s jiskřivými aldehydy a rozmarýnem. Společným jmenovatelem s její předchůdkyní je samozřejmě akord kondenzovaného mléka, kdy meruňky nahrazuje tropický ylang s vůní přezrálých banánů.

Do vyložené gurmánky ale nesklouzne. Le Musc & Le Peau je totiž dřevitější a z mého pohledu se tahle kombinace povedla, jelikož santal s cedrem tak vyzní hezky mléčně. Jistou příbuznost lze pak ještě hledat v pižmovém základu, když se přidá bíločokoládová tonka, nahrazující kakao Musc Maori. Tentokrát poprvé můžu říct že se variace na úspěšnou vůni Pierrovi povedla. Jen je škoda, že jí ošidil na intenzitě a výdrži.