databáze 143478 vůní od 9510 značek a 1813 parfumérů

3# Nota di Viaggio (Ciavuru d'Amuri) (2019) Meo Fusciuni

3# Nota di Viaggio (Ciavuru d'Amuri) (2019)
značka: Meo Fusciuni
parfumér: Imprezzable, Guiseppe
rok: 2019
určení: unisex
hlava: fíkový list, bergamot, pelyněk
srdce: jasmín, ylang ylang
základ: kadidlo, cedrové dřevo, benzoin, pudr, santalové dřevo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
alibi (11.5.2021 )

Sladký zlatavý med umíchaný z fíků a ylang-ylangu na santalové naběračce na med. Bílé květiny plné medového nektaru. Medové mléko s rumem a santal. A v pozdější fázi mne napadlo, že Meo možná chtěl zjistit, jak by to vonělo, kdyby v Chanelu No.5 byly místo aldehydů zralé fíky. V závěru na mé kůži vystupují jasmínové indoly.

Avatar
cashic (22.4.2020 )

olejový santal zlehka slazený rozinkami a troškou pudru, který něžně protrhává aromatická zeleň fíkových listů... kadidlový kouř tu nechce mít s kostelem nic společného, je zjemněný "pribináčkovým" ylangem, hebký a pěnový, celá vůně by šla promačkávat jako houbička... jasmín a cedr pak vytyčují mantinely - maskulinita-feminita, mezi kterými se vůně rozprostírá... vše je tu neslyšné, opatrné, každá složka chce organicky vrůst do celku, úplně nepovšimnuta, a zapustit se... opět tak nějak Santal Blush × Philosykos, ovšem velmi sofistikovaně... končí zapudrovaně balzámově (s mírně indolickým jasmínem)

Avatar
Renusatko (15.4.2020 )

Vůně s fíkem mám ráda, ale většinou je fík sladký a po čase často až otravný. Tady je v začátku výrazný, ale bez ulepené sladkosti. Je hlavní složkou až do konce. Postupně se mění od sladkého zralého, přes svěží v oparu citrusů, nahořklý díky pelyňku až ke krémovému s tóny bílých květin a pudru. Celé je to zabalené ve vůni dřeva. Je to jemná vůně, čistá, svěží a středomořská.

Avatar
viktorka_od splavu (14.4.2020 )

v úvodu cítím zelený jasmín s kadidlem. zelená postupně začíná přejímat vládu a ukazuje se její fíková podstata. zároveň se nahoru dere i něco dřevitého, ale mezitím se kadidlo někam vytratilo.. odvanulo ve formě kamenného prachu. a cítím i nějaké indoly, jasmín tleje.. aha už chápu, tohle je kostnice:-O:-O:-O