databáze 112500 vůní od 8281 značek a 1554 parfumérů

3 Fleurs Parfum d'Empire

3 Fleurs
značka: Parfum d'Empire
parfumér: Cortichiatto, Marc-Antoine
rok: 2009
určení: pro ženy
hlava: galbanum, turecká růže, máta, ylang ylang
srdce: bulharská růže, pelargónie, kosatec, jasmín, tuberóza
základ: bílé pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (1)
Avatar
wendulka (23.6.2015 )

V oficiálních popisech se dočtete, že tři květiny, kolem nichž se vůně především točí, symbolizují různé aspekty lásky: růže - vášnivá láska, jasmín - romantická láska, tuberóza - zakázaná láska (tolik oblíbený motiv v dílech renesančních literátů). V této souvislosti se o ní často hovoří jako o možné svatební vůni. Tak romanticky bych to osobně neviděla, nicméně rozkvetlé jarní květinové louky se vám dostane dosytosti.

Nejprve je to zeleň, lehce ostrá díky galbanu, chladivá zase zásluhou máty. Z květin se jako první představuje (možná právě díky prvním dvěma zmíněným složkám) lehce orosená růže, přidává se jasmín, jen nepatrně nazelenalý, vůbec ne agresivní. Nebezpečí bolehlavu spíš skýtá opojná "medová" tuberóza. Tyto tři květiny se postupně prostřídávají, chvílemi se propojují navzájem.

Postupně se nám do květinového pugetu vecpal i jeden osamocený květ muškátu, který zaplašil tuberózu. V závěru se intenzita té velké kytice mírní, vrací se opět křehká, tentokrát i lehce voskovitá růže, avšak v kombinaci s pudrovými tóny (kosatec?) a jemným pižmem vytváří pro mě osobně dojem, jakoby její okvětní plátky byly z "nahořklého" marcipánu.