databáze 143478 vůní od 9510 značek a 1813 parfumérů

2# Nota di Viaggio (shukran) Meo Fusciuni

2# Nota di Viaggio (shukran)
značka: Meo Fusciuni
parfumér: Imprezzable, Guiseppe
rok: 2009
určení: unisex
hlava: máta
srdce: citronová tráva
základ: tabák

kolekce Note di viaggio

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
alibi (27.4.2020 )

Shukran je arabsky "díky" - má zachytit tradici společných chvil odpočinku v Maroku při šálku mátového čaje. Úžasná vůně mátového a zeleného čaje se mísí s mojí oblíbenou citrónovou trávou. Díky ní mátová svěžest vydrží dlouho, déle než na pouze pár nádechů, jako je to u jiných "mátovek". Tento osvěžující nápoj je podáván vlažný. Servírován je v šálcích, které zručný řemeslník vytvořil z aromatických zelených tabákových listů, a pro efekt na jejich okraji někdo vytvořil krustu z krystalového cukru. Stejnou nám táta dělal na sklenicích při slavnostních příležitostech, a mě moc bavilo, jak se při pití krystalky cukru postupně drolily do pusy a rozpouštěly. Díky tabákovým listům je tato vůně sladce oblá. V jednoduchosti genialita. Pozitivní odpočinková vůně.

Avatar
Renusatko (15.4.2020 )

Začíná jako krásná a svěží vůně do horkých dnů. Je osvěžující, jako letní citrónová limonáda. Žádný čajíček, ale pořádně kyselá citronáda s lístky čerstvé máty, kterou jsem utrhla ze záhonu hned vedle právě posekané louky. Veliká škoda, že během odpoledne se na slunci ohřála, někdo mi ji přisladil pořádnou náloží medu a z louky už nevoní čerstvě pokosená tráva, ale jen pampelišky. Tabák kolem ani neprošel. Vůně s mátou a citrusy už jsem měla a nakonec jsem je nikdy v létě nepoužívala, většinou ze stejného důvodu, že svěží nevydrží.

Avatar
viktorka_od splavu (14.4.2020 )

mátový čaj s citrony nakrájenými na kolečka, silný, sladký, dobrý.. trochu těch žlutých citronových bonbonů z plechovky
intenzivní řezaná máta
veselá a skvělá vůně, dokud... dokud po asi dvou hodinách nepřejde do prapodivného pachu výluhu z kopřiv

Avatar
Fleur (19.3.2020 )

Horký mátový čaj v čajovně La Grande Mosquée Paris 5. Palčivá vůně máty právě přelité vřelou vodou, limetová štiplavost, jemná svíravost zeleného čaje, který posloužil jako základ pro luhování čerstvých mátových lístků. Po dvaceti minutách ztrácí máta na výraznosti, nápoj je vlažný a příjemně osvěžující a je čas porozhlédnout se po výzdobě čajovny s dlaždicemi v maurském stylu. Ve vůni se začíná rozvíjet nařezaný tabák, ale ještě ani nestačil pořádně uschnout, mezi prsty by se kroutil jako živý. Na to, jak je tahle vůně geniálně jednoduchá, je v ní obdivuhodný pohyb, protože složky mentol a tabák působí povzbudivě a zároveň zklidňují, jsou teplé a přitom v horku ochlazují, máta je žensky jemná a tabák mužsky robustní. Moc se mi líbí, ale o něco radši bych ji cítila na muži.