databáze 142566 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

1904 Madame Butterfly, Puccini (Parfum) Histoires de Parfums

1904 Madame Butterfly, Puccini (Parfum)
značka: Histoires de Parfums
parfumér:
rok: 2014
určení: pro ženy
hlava: mandarinka, neroli
srdce: kosatec, otočník
základ: cedr, santalové dřevo, pižmo

Opéra collection

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (03.11.2020 )

Kosatcový pudr rozsypaný na jemném semiši, po úplném rozvonění jemná pižmo-mýdélková stopa. Kosatcové nebe...

Avatar
Dalia (05.12.2017 )

Modrá je nad střechami domů
plyne nad komíny od sazí
proplétá se korunami stromů
až k srdci mému dorazí …

Vůně modravého oparu, který zlehka cloní zlatavý svit slunečních paprsků. Krátce se zajiskři příjemnou svěžestí a sametová hebkost obejme duši ve své náruči.
Vůně kosatce obestřeného aurou tiché důstojnosti. Mazlivě se vine k mému já a hladí mé smysly vyšperkován vůní dřev a vlhké země.
Vůně něhy, jež je v obláčcích bělostného pudru přitahována teplem těla jako neviditelným magnetem. Lehkost bytí proplouvá modravým oparem v důstojném tichu a bere mě s sebou k dálnému letu.

Avatar
wendulka (14.9.2015 )

Příběh mladičké Cio-Cio-San z opery, jíž je inspirovaná vůně 1904 Madame Butterfly Puccini, vám bude určitě známý. Tady to začíná být v případě operní kolekce ještě zajímavější. Otevírá se hořkým neroli, osvěženém mandarinkou, které hřeje ve vůni po celou dobu jako ranní slunce. Probouzí totiž k životu kosatec. Ten je zpočátku zemitý a doprovázený lehounkým mrkvovým nádechem. Postupně se však s pomocí mandlového otočníku a jemného pižma změní v něžně pudrový. Díky vzdušným dřevům ale drží pohromadě. Dokonalá interpretace křehkosti Madame Butterfly!