databáze 124157 vůní od 8625 značek a 1632 parfumérů

1001 Nobile 1942

1001
značka: Nobile 1942
parfumér: Maffei, Luca
rok: 2017
určení: unisex
hlava: bergamot, červený čaj, zázvor, pryskyřice elemi, růžový pepř
srdce: papyrus, absolut turecké růže, absolut jasmínu velkokvětého, kosatec, šafrán, absolutní kurkuma
základ: pačuli, santalové dřevo, ambra, vanilka, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (9)
Avatar
Miru (30.3.2019 )

...napřed, bezprostředně po aplikaci vůně na kůži, necítím nic.
Prostě NIC.
Po chvíli se objeví čerstvý bergamot a současně s ním, jakoby se prolínaly, velmi měkká nasládlá pryskyřice.
Pak opět -
nic.
Jakoby vůně přemýšlela, jestli se mi má vůbec představit, předvést...
...a ano, už vím, jak voní, nakonec se mi 1001 ukázala -
ledově teplý, nesmírně příjemně hladký a oblý, jako skleněný oblázek
(onu narkotickou lahodnou hladkost přisuzuji růži, jasmínu, vanilce a pižmu, i když je, jako takové, nevnímám),
nasládlý červený čaj, zabarvený měkoučkými bergamotovými silicemi.
Klid vodní hladiny, hustota ztuhlých pryskyřicových slz, hladkost a ledové teplo.
Krásná vůně.

Jo, a drží.

Avatar
ModestMourek (08.9.2018 )

Hřejivý závor s bergamotem, zelený čaj oslazený rudou růží, špetka bylinného šafránu a nakonec drhnoucí zelený papyrus s jemně zakouřenou kůží a kouskem vonné pryskyřice. Výdrž při 20 °C přesáhla 6 hodin. Značně předražená vůně.

Avatar
Markys (27.8.2018 )

Tak při představení vůně vloni na podzim jsem si říkala, že to není pro mě. Voněla jsem jako " stará knihovna ". A hele, letos v létě jsem ji objevila jako senzační polívačku! Teď po dovolené jsem po ní zatoužila, abych si prodloužila léto. Koření a santal vyvolává pocit pobytu v teplých krajinách.

Avatar
blackviolet (06.7.2018 )

Pohádka ve staré knize se zažloutlými stránkami na dřevěném stole.
Suchá dřevitá orientálka. Lístky bergamotového čaje ve svěžím až mentolovém zázvoru a zelený papyrus. A pak suché v hmoždíři rozdrcené koření, šafrán, kurkuma a růžový pepř s růží v pozadí. Rozsypané na santalovém dřevě s balzamickou ambrou a krémovým pižmem.

Avatar
Dalia (24.4.2018 )

Rubínová …

Úvodní svěžest a lehkost stojí na čajových lístcích, kapce citrusu a špetce koření. Během pár okamžiků začíná tato delikateska houstnout. Růžová omamnost nechává svou olejovitost vpíjet do šáchoru a zlehka se přizdobí snítkou šafránu. Jemné dřevité akordy se snoubí s měkoučkým pižmem a sladkou ambrou.
Pokud by mohl drahokam vonět, tak takto si umím představit vůni rubínu. Je to vskutku krásné!

Avatar
alibi (27.11.2017 )

Při prvním zkoušení na společenské akci na mě byla Tisícjednička po svěžím kořeněném úvodu hodně dlouho jenom ostře kořeněná s převahou kadidla, pepře a šafránu. Nasládlé orientální růže jsem se dočkala, až úplně na závěr, když už vůně hodně zeslábla.

Ovšem při druhém zkoušení v klidu doma byla vůně úplně jiná. Voněla jako, když ráno dopíjíš zbytek studeného čaje a urovnáváš stolek před krbem s vychladlými uhlíky. A se vzpomínkou na včerejší "literární' večer ti na tváři vykvete lehký ruměnec. :-)

Papyrus přidává vůni lehce dřevitý a zelený nádech. Hlava vůně je svěží kořeněná - vnímala jsem sladký pepř, čajový bergamot a malinko štiplavý zázvor. V srdci vůně je nasládlá kořeněná růže doprovázená šafránem, pačuli a kadidlem. Santal, vanilka a ambra tomu všemu dávají pevné základy.

Avatar
Martula (06.10.2017 )


Na růže ve vůních mám obzvlášť citlivá tykadla a tady růže rozhodně je a to výrazná. Objeví se sice až po chvíli – začátek patří zázvoru a zeleným čajovým lístkům – ale sotva se objeví, už je v první linii a zůstává tak až do konce. Je to turecká růže s lehce ovocným nádechem, v plném květu, s pomalu opadávajícími okvětními plátky. Ty zůstávají ležet na dřevěném stolku a usychají. Šafrán a pryskyřice dotvářejí představu orientálního salonu, do kterého otevřeným oknem přináší vítr vůni pouště a obrací listy staré knihy. Vůně v arabském stylu vytvořená pro evropský nos.

Avatar
wendulka (27.9.2017 )

1001 je orientálka, vystavěná na papyru, jenž byl prostředkem komunikace téměř od úsvitu lidské civilizace. Avšak ještě než začne vůně ve slonovinově zlatě malovaném flakonu s mosaznou destičkou a víčkem z tmavého dřeva vyprávět svůj příběh, připraví si na ohništi se žhavými uhlíky konvičku s čajem. Tenhle je osvěžený trpkým bergamotem, voní po šípcích a je smíchaný s čerstvě nastrouhaným zázvorem, jehož jiskřivou pikantnost po rozvonění zdůrazní hřejivá kurkuma a zavede nás do terakotových komnat sultánova paláce.

Šeherezádou je tu jemně kořenitá turecká růže s tóny šťavnatých malin. Papyrus jí dodává nazelenalou, suchou a měkkou dřevitost a křehký kosatec zase vzdušnost. Díky šikovně zapracovanému pačuli je i příjemně sametová a leží na měkkých semišových poduškách ze šafránu. Orientální pohádku pak uzavírá balzamická ambra s kořenitým santalem a špetkou vanilky a hebkého bílého pižma, v niž už je částečně rozpoznatelný typický rukopis většiny vůní Nobile 1942, zároveň si však uchovává svou originalitu.

(20-8-2017)

Avatar
Renusatko (19.9.2017 )

Vůně má být inspirovaná vyprávěním Šeherezády během Tisíce a jedné nocí. Myslím, že tohle všechno se podařilo do vůně opravdu dostat. Je to vůně knih, teplých letních nocí orientu, koření a růží. Nejdůležitější roli zde hraje koření. Pikantní vůně zázvoru, štiplavý pepř, šafrán a balzámová pryskyřice to vše zaoblené sametovou růží. Ostatní květiny v ní cítím spíš jako všeobecně bílé. Ačkoliv je v základu santalové dřevo, ambra a vanilka, tak není vůbec sladká. To je u mě spíš ke škodě. Je výrazná, jak se sluší na správnou orientální vůni, omamná, silná a jde do prostoru. Její výdrž je dlouhá. Bohužel nijak zvlášť mě neoslovila, prostě bych jí k dokonalosti malinko přisladila.