databáze 141130 vůní od 9432 značek a 1798 parfumérů

1# nota di viaggio (rites de passage) Meo Fusciuni

1# nota di viaggio (rites de passage)
značka: Meo Fusciuni
parfumér: Imprezzable, Guiseppe
rok: 2009
určení: unisex
složení: pepř, bergamot, grep, ylang-ylang, pelargónie, růžové dřevo, kadidlo, santal, pačuli, vetiver, benzoin

kolekce Note di viaggio

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
alibi (27.4.2020 )

Má zachytit atmosféru orientálních tržišť Istanbulu. Já v Istanbulu nebyla, takže mě úvodní nálož přenese spíše do kuchyně. Pepř a růžové dřevo vykouzlí iluzi hustého oblaku mletého pepře a nového koření. Ovšem výrazné koření se brzy rozptýlí a převažovat začne růžové dřevo s pelargonií. Připomnělo mi to dobu, kdy jsem používala olejíček od Saloosu Divoká růže, kde navzdory názvu bylo samé geranium, které má aromaterapeutickou schopnost prohřát a zmírnit napětí (používá se často při PMS). A to tato vůně umí dokonale. Zvlášť, když se v závěru zklidní do vzdušné, díky pepři a citronové pelargonii mírně svíravé, dřevité vůně s vetiverem.

Avatar
Renusatko (15.4.2020 )

Ostrý pepř vás řízne do nosu s dost podobně ostrou náloží citrusů. Jemná ani náhodou. Cítím nádech nějaké chemikálie, ale ne nepříjemný, který se rychle ztrácí. Nástup kadidla je náhlý a překvapivý, doprovázený mentolovou vůní. Díky ní zůstává celou dobu svěží a štiplavá v nose. Víc než orient v ní cítím katedrály a kostely po okuřování. V závěru se ještě zjemní santalem. Je opravdu velice zvláštní, přitahuje svým nevšedním složením. Nemůžu jí přiřadit do žádné skupiny.

Avatar
viktorka_od splavu (14.4.2020 )

sytá zelená. řízné citrusy, nálož mechu a kapradí, pak množství pepře. zeleně mechový začátek se přes ostře pepřovou fázi postupně začíná prohřívat a sládnout. zemité mentolové pačuli položí základ pro dřevěné schody ke slunci, na kterém se rozpouští vonné masti a oleje v kamenných miskách a vysychají kožené pytlíky plné čarovných bylin. toto je opravdový čarodějnický lektvar, poslední, který zkouším a teprve v něm jsem objevila vůni, která odpovídá představám dle popisu Mea Fusciuniho:-)

Avatar
Fleur (29.2.2020 )

Pronikavý pepřový vír, z něhož si klestí cestu několik mátových lístků, hořký grep a pichlavé geránium. Kdo vydrží palčivě štiplavý začátek, je odměněn dřevitou vůní, jako kdyby na tom orientálním tržišti, slibovaném v marketingových textech, někdo vykouzlil sudy z dubového dřeva zčernalého dlouhým skladováním ve sklepě a v nich kvasící červené víno. A přitom je vůně tak čistá, lehká, povznášející, možná i díky kadidlu, které vystřídalo oblak pepře.