databáze 143797 vůní od 9528 značek a 1814 parfumérů

05 Shanghai Guerlain

05 Shanghai
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2012
určení: pro ženy
hlava: mandle, bergamot, anýz
srdce: ylang ylang, mimóza, pomerančový květ
základ: vanilka, vetiver, santal, cedr

řada Une Ville, un parfum; EdP, flakon o objemu 100 ml, výroba ukončena

Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
jerry (12.12.2020 )

Začátek hlášení: dřevitě sladká květinovka - sice pěkná, ale ničím výjimečná. Cvak.......mezi květiny se prodral suchý kosatec ruku v ruce s fialkou, následovaný pudrovým bílým pižmem. Cvak podruhé.......kosatec s fialkou odhopkaly do dáli, pudrové pižmo zesládlo pod náporem vanilky a z vůně se stala tělovka s velice příjemným tónem sladkého suchého sena. Konec hlášení: za hřích by stála....

Avatar
wendulka (28.1.2016 )

Spojení s příslušnou metropolí jsem tentokrát v samotné vůni tentokrát nenašla a to je možná dobře, protože se mi z celé cestovatelské řady líbí nejvíc. Na úvod trocha větrově nasládlého anýzu a pak už se na květinově mýdlovém podkladu rozprostře pudrový kosatec se stejně laděnou mimózou.

A vkrádá se sem ta již několikrát zmiňovaná dřevitost. On je to tedy jen suchý drhnoucí cedr s několika stébly sena, protože santal tomu já osobně nevěřím ani za mák. Na kratičký okamžik se cedr stává dokonce vzdušným, avšak jen do doby, než vůní prostoupí guerlainovská vanilka, která ji spolu s na prach rozemletými cukrovými mandličkami patřičně zahustí.