databáze 141230 vůní od 9436 značek a 1800 parfumérů

05 L'Eau de Circé Pierre Guillaume / Parfumerie Générale

05 L'Eau de Circé
značka: Pierre Guillaume / Parfumerie Générale
parfumér: Guillaume, Pierre
rok: 2005
určení: pro ženy
složení: damašská růže, jasmín, vonokvětka, orchidej, ylang-ylang, bílá broskev, tangerinka, pačuli, dřeva, ambra, medový balzám
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
jerry (15.4.2020 )

Podle složení je v ní skoro celá botanická zahrada. Ve skutečnosti je to veskrze umírněná kombinace zeleně a jemného jasmínu se dřevem. Příjemná vůně s univerzálním použitím a s dlouhou výdrží.

Avatar
ModestMourek (12.4.2020 )

Růže vonící po červeném víně, broskvová vonokvětka a především ovocné tóny laku na vlasy z parfému Délices de Cartier Eau Fruitée (Cartier), které nakonec překryje sladký pudr uhlazený v závěru krémovým santalem. Od PG jsem čekal víc. Výdrž se pohybuje kolem 3 hodin.

Avatar
Cervanek (22.10.2017 )

Osmantus s meruňkou a damascenskou růží ve vší kráse s květy švestky a lehce podbarvené santalovo - kožené tečky. Rafinovaná, elegantní, magická i za deště. Sestřenice od Cuir d´Ange od Hermèse

Avatar
slniecko (19.2.2016 )

Rozmýšľam, ci sa mi už nejaká vôňa od PG páčila, ale tak teda ani táto to nebude...protivné, priečne, nepríjemné spojenie broskyne s kvetmi a do toho upotené pačuli...

Avatar
Miru (03.9.2015 )

- tak to je druh vůně, který zbožňuju..!
Jemná(květiny jednotlivě nerozeznám, ale jsou tam, rozmíchány do saténova…),
hladká a jemně teplá díky ambře a medu(med. balzámu.?.),
a aby nebyla pro „malé holky“, je tam pačuli a ylang, a tyto složky povyšují vůni na žensky rafinovanou, nepolapitelnou..!
Moooc hezká!..
23/02/09

…vonokvětka/os­manthus – meruňky na seně,
broskvový tón, lehkce zapudrováno ylangem,
díky pačuli jaksi uzemněno a stržena případná protivná přeslazenost.
Jemná květinovoovocná vůně, která díky ylangu a pačuli působí svým způsobem stabilně.
Já nevím, ale dámské vůně PG jsou celkem nudné, slabé co do zajímavosti, jak voňavé vodičky pro malé holčičky.

Unisexy a pánské vůně jsou mnohem vydařenější, rafinovanější, líbivější, zajímavější…
06/05/10

Avatar
wendulka (03.9.2015 )

Ano, podoba s Rush by tu byla, ale tady to máte od Pierra značně vylepšeno tou středomořskou exotikou navíc. Napřed je to svěže nahořklá zeleň, zastoupená nejvíc mandarinkou a kvítečkem zeleného jasmínu, potom přechází do podoby sladce ovocné růže s broskvovou vonokvětkou.

Co se mi na tom nejvíc líbí, je ten kontrast mezi tím, kdy na růží dopadají kapky vody z nedalekého vodopádu a zároveň do ní pere slunce (tenká medová vrstvička). Aby té romantiky ovšem nebylo přespříliš, pačuli tomu dodává zemitou hloubku a vrací zpět do hry zeleň a světlá dřeva s ambrou zase přináší zpět slunečný jas a teplo. V úplném drydownu pak vůni zakulatí krémová mýdlovost (ylang-ylang?).