databáze 112246 vůní od 8272 značek a 1551 parfumérů

04 Musc Maori Pierre Guillaume / Parfumerie Générale

04 Musc Maori
značka: Pierre Guillaume / Parfumerie Générale
parfumér: Guillaume, Pierre
rok: 2005
určení: unisex
hlava: květinové tóny
srdce: dřevo, kakao
základ: ambra, tonka, bílé pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (20.8.2015 )

Dočetla jsem se, že Maori v názvu nemá spojení s Maury, ale s původním polynéským obyvatelstvem Nového Zélandu. Maorové jsou známí svojí specifickou kulturou a především druhem černobílého tetování. Co je však podstatnější, podle jedné z jejich legend prý dorazili na Nový Zéland z Hawaiki. Samozřejmě se předpokládá, že tím byla nejspíš myšlená Havaj, jenomže slovo Hawaiki se coby složenina dvou slov dá údajně přeložit i jako "Z Mléčné dráhy".

A možná právě zde Pierre objevil v přeneseném smyslu slova impuls, proč nám naservíroval tuhle plnotučnou vůni k sežrání. Musc Maori totiž na začátku voní po horkých přezrálých meruňkách, jen pro mě jsou postrouhané hořkou čokoládou s mátovou příchutí. Ta zanedlouho mizí a v pozadí se už drží jen kandované meruňky a nakonec se vypaří i ty.

Místo toho nastupuje mléčná čokoláda z fondánových figurek z vánoční kolekce, které jsou plněné takovou tou bílou krémovou náplní, podobnou právě kondenzovanému mléku. Ty dáme na sporák a na mírném plamenu zahřejeme, až se nám čokoládové figurky rozpustí a promísí právě s onou náplní. No a můžeme to sežrat.

Jen to pižmo jsem celou cestou nějak nepotkala, nevadí. Je to hodně sladké, ale kupodivu pro mě ne tak přeslazené jako třeba Une Crime Exotique. Přesto to nevidím na víc než domácí aromaterapii, protože slintat, slintat při téhle vůni budete určitě.

Avatar
Miru (18.8.2015 )

= horké kakao i s tou pěnou na hladině…, oslazené jen málo a nešizené – pěkně tmavě hnědé…
To je prvotní dojem, ale pak vnímáte ve vůni i rostlinstvo/květenu, jemně, ale přesto...
02/02/09