Léto se Sunshine Man (Amouage)

Avatar od wendulka, 30. října 2015

Poté, co Amouage v únoru letošního roku uvolnil po vzoru Beloved původně butikovou exkluzivku Sunshine Woman, se dalo celkem předpokládat, že brzy bude následovat i pánská verze. A opravdu, ještě během léta zaplavila všechny parfémové blogy očekávaná zpráva, že se kolekce Midnight Flower rozšíří o Sunshine Man. A právě nadšení z dámské Sunshine upoutalo mou pozornost i zde. Nicméně fakt, že na ní společně Fabrice Pellegrinem spolupracoval i parfumér Pierre Negrin, jehož dosavadní kreace pro Amouage mi vůbec nesedly, ve mně zároveň vzbuzoval jisté pochybnosti. Na druhou stranu jsem si byla vědoma toho, že tento pán má ale přece jen na kontě i jednu perličku, a to Fordovu (již bohužel nevyráběnou) Japon Noir, úchvatnou vůni suchého červeného vína, pačuli, kůže a ambry.

...

Původně jsem tipovala, že vůně bude podobně jako dámská Sunshine především sladká. Avšak kreativní ředitel Amouage Christopher Chong v tiskovém prohlášení oznámil, že byla inspirovaná především hrou světla a stínu, respektive že má být postavená na kontrastu svěžích a smyslných tónů. Dokonce ji označil za "rock and rollovou verzi svěžesti". A jak to tedy dopadlo? Má od každého něco.

(http://i0,wp.com)

...

Otevírá se velmi zajímavou a příjemnou kombinací čerstvě rozdrcené aromatické levandule, pomerančového lipa, sušeného tabáku (poloha slaměnky) a teplé kořeněné brandy s podtóny lehce připálené lékořice. Zanedlouho poté vůni doplní nahořklá svěžest šalvěje a do brandy si přikápneme trochu ginu. Pokud by se někde v Sunshine Man dalo hledat to, o čem Christopher Chong mluvil, byla by to tahle první část.

...

Po rozvonění dojde i na tu mnou očekávanou sladkost. Levandule, lipo a brandy s bylinkami zmizí, zůstává jen tabáková slaměnka, nyní už i s vůní dřevitých pilin. Chvilku se ještě zdrží i pomeranč, v této fázi už ovšem jednoznačně kandovaný. A pak už se projeví nepopiratelné příbuzenství s dámskou Sunshine, jelikož i zde na vás čeká našlehaná tonka, mléčná vanilka, vonokvětka a jemná kůže, jen malinko jinak poskládané.

(http://cf.lovefromtheoven.com)

...

(http://cache2,asset-cache.net)

...

Výsledkem však i nadále zůstává dojem zmrzlinového poháru, tady převážně vanilkové, jen se ždibcem broskvové bez mandlí a místo toho s bílou čokoládou, na lehátku u moře ve stínu palmy (papyrus zde byl nahrazen suchou dřevitostí cedru), zatímco zde se vám na stolku u slunečníku místo opalovacího krému a dámské kabelky povaluje pánská bunda z měkké kůže a hromádka tabáku. Výraznější pánská kůže, tabák a jalovcová svěžest na úkor broskve je to, čím se od sebe obě verze liši, jinak se podle mě v základu jelo podle stejného vzorce :) .

(http://upload.wikimedia.org)

...

(https://cdnb.lystit.com)

...

Potěšující je i to, že i projekce Sunshine Man je nadprůměrná a stejně jako dámská verze oplývá několikahodinovou výdrží. Za mnohem příjemnější ovšem považuju fakt, že i přes tu kůži, tabák, bylinky a jalovec na mne v konečném důsledku vlastně vůbec nepůsobí vyloženě pánsky, ale spíš unisexově. Takže pokud vás lákají podobné typy vůní nebo se vašemu partnerovi na vás líbí sladké vůně evokující léto, zkuste mu pro zajímavost přihrát na vyzkoušení Sunshine Man, protože tady se podle mě u Amouage znovu vytáhli :) .

Diskuze:
Amouage (Značky)
Komentáře k článku (0)