Čichoví nomádi v Čechách

Avatar od alibi, 14. června 2018

Francouzská niche značka Une Nuit Nomade se původně pod označením Un Nuit a Bali věnovala luxusní kosmetice ze stoprocentně přírodních produktů. Později v roce 2013 byl představen koncept čichových nomádů, který pro nás má prostřednictvím vůní objevovat svět a oživit naše vnitřní kočovníky.

Noc na Bali - Une Nuit à Bali se stala na této olfaktorické cestě prvním zastavením. Čtveřice parfémů - Fleur des Fleurs, Mr. Vetiver, Suma Oriental, Murmure des Dieux - nás skokem přenesla do nádherné Indonésie, „kde západ slunce uvolňuje mocnou vůni jasmínu a Ylang-Ylangu. Kde ranní rozbřesk potvrzuje sílu jávského vetiveru a delikátní harmonii plumérií a rýže zdobící košíky s obětinami, a kde dny strávené pod santalovníky nás ukolébávají do snů." 

V roce 2017 vznikla nová řada - Une Nuit à Montauk. První dva zástupci ze slibovaného kvarteta vůní Rose America a Memory Motel nás zavedly na opačný konec světa, do Spojených Států Amerických. Do letoviska Montauk s nepřehlédnutelným majákem, který se nachází na špičce poloostrova South Fork Long Island východně od Manhattanu. Toto místo si oblíbili turisté, surfaři a volnomyšlenkáři. Kolekce Noc na Montauk má zachytit „směsici bláznivé nostalgie, syrové přírody a elegance východního pobřeží a snaží se uchovat jeho výjimečnost, která se skrývá v jednoduchosti“.

Na prestižní výstavě parfumerie Esxence 2018 v Miláně měla být kolekce Une Nuit à Montauk oficiálně rozšířena podle původního plánu o dva přírůstky. Člověk míní, znáte to… nakonec byla představena vůně pouze jedna. S druhou vyvíjenou nebyli majitelé značky Alexandra Cubizolles a Philippe Solas dostatečně spokojeni, a tak zvolili radikální řešení. Raději než zařadit něco, za čím si nebudou do puntíku stát, ponechali v této řadě jenom trojlístek parfémů a následující vůně už budou zastávkou na jiném kontinentu. 

          

Nový parfém Noci na Montauk pojmenovali Bohemian Soul a "kupodivu" nemá s námi Čechy nic společného :-) Hlavními myšlenkami, které se ve vůni mělo podařit zachytit, jsou bohémský nekonvenční život, svobodný duch, dobrodružství, bezstarostnost. Byl totiž inspirován legendárním dokumentárním snímkem Endless Summer (1966), jež pojednává o cestě dvou surfařů z Kalifornie za "perfektní vlnou" jejich života. Mike Hynson a Robert August se nestarají o peníze, toulají se po plážích celého světa, kde jsou zrovna nejlepší podmínky pro surfování a prožívají tak "nekonečné léto". 

Oficiálním složení: vermut, kadidlo, guajakové dřevo, kosatec, myrha, pižmo, santalové dřevo, slibuje dřevitou a balsamickou vůni. Stejně jako předchozí dvě vůně nemá s exotikou parfémů Noci na Bali nic společného a je bližší našim evropským nosům. Voní jako dřevo kytary zapomenuté na pláži, kterou náhle rozezvučel náraz míče patřícího rozesmátým dívkám opodál si pinkajícím přes síť. Je nasládlá, balsamická, lehká, optimistická. Je jednoduché se do ní obléci, stejně jednoduché jako natáhnout si tričko přes plavky a běžet na zmrzlinu.

Vůně Un Nuit Nomade mě prostě baví, a tak ráda zopakuji řádky z promo textů: "díky parfémům Une Nuit Nomade se každý kousek kůže stává novou hranicí. Umění takto cestovat je uměním představit si neznámé, opustit své vnitřní bariéry a vrátit se obohacený o zážitky a emoce s tím spojené."

.

Nová vůně Bohemian Soul bude již v nejbližších dnech k dispozici v brněnském parfémovém butiku Vavavoom. A spolu s ní Murmure des Dieux, která letos prošla zásadní reformulací. Tak ještě než se vyprodá ta původní, můžete vyzkoušet, zda vám voní více stará, nebo nová verze.

.

zdroj obrázků oficiálni stránky

.

.

.

Komentáře k článku (5)
alibi
alibi (14.6.2019 )

gonga - je to pryskyřičná vůně a určitě je vhodná i pro muže

gonga
gonga (23.3.2019 )

Dobrý den, chci se zeptat, jak moc je tato vůně vhodná i pro muže? Vím, že jde o unisex, ale chválíte ji tu samé ženy, tak se ptám.

alibi
alibi (21.6.2018 )

děkuju, mě se líbí moc. a už je dostupná - https://www.vava-voom.cz/parfemy/bohemian-soul

Korsičanka
Korsičanka (15.6.2018 )

Svoboda je stav mysli a těla, který potřebuji k životu jako sůl:) Krásně popsaná vůně, Libu, ty umíš nalákat! Běda, jak mě uvězní:)

wendulka
wendulka (15.6.2018 )

Ty jo, tak to jsem ani nevěděla, že měly být letos původně dvě. Díky za informaci.
No a jinak se shodneme, Bohemian Soul se povedla. I když i kdybych jí neznala, ty jsi jí popsala tak romanticky zase, že bych ji bývala chtěla vyzkoušet i tak :) .